Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 06. 2015 o 15:47

Body výrazne ovplyvnili myslenie

autor: Pito
1693x čítanéAni splnený cieľ by nemal zvádzať hráčov k zľahčeniu si situácie. To si zrejme povedali aj v Pušovciach. Líder štvrtoligovej súťaže v skupine Sever a už istý postupujúci do najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, sa nenecháva unášať na vlnách osláv a prehnanej eufórie.

V prvom rade si uvedomuje, že treba športovo dokončiť zápolenia v aktuálnom ročníku. Potvrdil to aj naposledy v Dlhom Klčove, kde síce prehrával, ale v hodine dvanástej odvrátil stratu bodov vyrovnávajúcim gólom. Určite víťaz nebude chcieť zakolísať ani v rozlúčkovom domácom zápase proti Medzilaborciam. Tým viac, že práve na ihrisku tohto súpera utrpel pri inak suverénnej jesennej jazde jedinú porážku. Na jar sa však situácia o čosi pomenila, výsledky neboli zakaždým uspokojujúce a zdalo sa, že hlavný ašpirant na miestenku v lepšej rodine stráca dych. Lenže jeho náskok bol jednak taký ohromný a kvalita kádra natoľko výrazná, že k žiadnemu mimoriadne dramatickému obrat nedošlo. Avšak pravda je aj to, že v porovnaní s prvou časťou to už nebolo vždy také suverénne a pritrafili sa i remízy, ba aj ďalšie prehry. Hlavné úvodné kolá boli plné rozpakov a nie uspokojivých rezultátov. Po porážke vo Svite sa náskok na vedúcej pozícii stenčil  a možno práve vtedy si hráči TJ Rozvoj povedali, že je najvyšší čas zapnúť na vyššie obrátky. „Je naozaj pravda, že istý čas trvalo,  kým sme sa dostali k pôvodnej hernej fazóne a výkonnosť zase stúpala. Lenže neraz aj v období, keď sme nebodovali naplno, sme doplácali hlavne na nevydarenú koncovku. Herne to bolo pritom celkom iné ako naznačovali výsledky,“ vrátil sa k hľadaniu tváre jeden z členov kolektívu Igor Babjak. Mimochodom, je obojživelníkom, ktorý si vie zastať miesto nielen medzi žrďami, ale aj v poli. „Možno preto, že v zimnej príprave som dal Šarišským Michaľanom dva góly a tak som sa potom hodil aj ako striedajúci hráč na iný post. Koniec koncov jasnou jednotkou v bráne bol Tomáš Vaško.“ Pušovčania vedeli, že pokiaľ sa nestane niečo mimoriadne neočakávané, tak postup by im aj napriek zaváhaniam nemal ujsť. Spoliehali sa pritom hlavne na domáce vystúpenia. „Na našom ihrisku sa nám rad sezón naozaj darí, to je naša silná zbraň.“ Prečo sa však jednoznačný suverén vôbec pohrával s ohňom, keď mal všetky predpoklady prejsť súťažou ako nôž maslom? „Dosť dlho sme len vyhrávali a postupovali do vyššej súťaže. Avšak nič netrvá večne, všetko má svoj koniec. Určite značný náskok po jeseni mal dopad na naše zmýšľanie, spôsobil isté uspokojenie.  Vedeli sme, že to máme výborne rozohrané a vykročili sme za prvenstvom, no presvedčili sme sa, že pokiaľ nie je stále maximálna koncentrácia , nemusí sa to niekedy vyplatiť. Avšak aj obdobie menšej krízy sa podarilo prekonať, zvládnuť,“ dodal I. Babjak. Nuž, niekedy aj suveréni zažívajú všakovaké vlnovky výkonnosti a uvedomujú si, že iba keď je stopercentná chémia v tíme a futbalu sa každý oddá naplno, potom môže prísť akurátny pocit blaženosti bez nejakých pochybností.