Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 06. 2015 o 15:24

Konkurz na strelca je naďalej otvorený

autor: Pito
1370x čítanéAj pre druholigových futbalistov Tatrana Prešov sa už skončila sezóna. Hoci v záverečnom meraní síl doma proti Seredi sa prišlo so zelenobielymi rozlúčiť naozaj máličko fanúšikov, podstatné bolo, že Šarišania nevypustili ani finiš a umocnili svoje definitívne tretie miesto v pelotóne.

V predošlých zápasoch sa opakoval rovnaký scenár. Tatran jasne prevýšil svojich súperov, no predsa nie vždy dosiahol výhry. Rovnaké to bolo predtým v Šali a preto asistent trénera Ján Karaffa výstižne povedal, že hostia vtedy skôr stratili dva body ako získali jeden. „Stále sa to všetko točí okolo toho, ako sme úspešní alebo neúspešní v koncovke. Niekedy nemáme buď šťastie, ale ani primeranú koncentráciu, pokoj a potom lopta lieta tesne vedľa brány aj z vyložených príležitostí alebo triafame súperovho brankára. Pritom si naozaj nemôžeme ťažkať, že by sme nemali nadostač vhodných streleckých príležitostí. Niekedy ide až o super ideálne pozície, ale predsa zvykneme aj v nich stroskotať,“ dodal J. Karaffa. Hoci sa nádejal, že páve v poslednom kole to bude zo strany hráčov lepšie, predsa znovu sa vyskytli situácie, ktoré volali po góle, no neskončili sa tak. Už-už sa zdalo, že to bude znovu zbytočná komplikácia, no našťastie legionár Tubonemi ukázal, ako si treba počínať vtedy, keď je hráč pár metrov pred bránou. „To sú práve momenty, ktoré podmienia úspešnosť výsledku,“ pridal postreh prešovský asistent. Na margo toho, či hráči majú ešte dostatok síl, aby obstáli aj v horúčavách, riekol že mužstvo je dobre trénované, ale zavše práve zahadzovanie šancí spôsobuje, že mentálna sila upadá a potom to vyzerá tak, ako keby malo mužstvo toho plné zuby. „Vytvorí sa blok a tým sa treba prehrýzť. Keď to hráči zvládnu, sú rýchli, pohybliví, výbušní.“ Predtým sa neraz predstavil vo výbornej fazóne i ako pohotový strelec špílmacher Katona. „Myslím si, že sme súperov v závere ročníka jasne prevýšili, lebo sme nekalkulovali, nešetrili silami, ale stále išli do toho naplno. Škoda len, že celkove nás neposlúchala finálna fáza, trápili sme sa v streľbe. Ešte dobre, že sme uhájili tretie miesto a rozlúčili sme sa výhrou.“ Rovnaký názor zdieľal aj tréner Stanislav Varga: „Chlapcom nemám čo vyčítať, som spokojný s hrou i výsledkom. Naozaj je však taká pravda, že zväčša sme boli v súperení lepší alebo minimálne vyrovnaní, ale nie vždy sa to premietlo do bodovej úspešnosti. Niekedy treba vedieť vyhrávať aj s odretými ušami, tesne, ale  hlavne dať rozhodujúci gól. V tomto sme zaostali, no verím, že chlapci nabrali také skúsenosti, ktoré ich v budúcom ročníku posunú ďalej. A spoliehame sa i na to, že sa podarí objaviť rodeného zakončovateľa, pre ktorého nebude problém zužitkovať šance.“ Nuž, možno bol priaznivec Tatrana sklamaný z toho, že mužstvo viac neprehovorilo v postupovom boji, ale spomínané limity a aj nastolenie úplne inej filozofie budovania kádra oddialili nástup takej kvality, ktorá by predurčila Šarišanov na prvú alebo druhú priečku.