Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 06. 2015 o 10:53

Vo vyhliadkach sa značne popálili

autor: Pito
1314x čítanéZnačne nevyrovnanú jar majú za sebou treťoligoví futbalisti Giraltoviec. Čiastočne si pošramotenú povesť napravili v domácej rozlúčke proti Humennému a určite by boli radi, keby ročník zavŕšili bodovým ziskom i na ihrisku Vranova.

Zverenci trénera Vladimíra Rusnáka striedali vydarené úseky s takými, ktoré si nedali potom za klobúk.  Ešte dobre, že aspoň v uplynulých domácich vystúpeniach proti celkom, čo sú ohrozené, sa o čosi zlepšila koncovka a hostitelia zhodne dosiahli po tri góly proti Humenčanom i Tatrancom. Čiastočne sa tak podarilo zmierniť nepomer pri pasívnom skóre. „Je však pravda aj to, že vo viacerých  meraniach síl nám nevychádzala práve koncovka. Nielen vonku, ale i doma. Okrem toho prihodili sa aj zápasy, v ktorých sme dosť gólov inkasovali, lebo sa vyskytli naivné a nepochopiteľné chyby, ktoré súperi trestali. Mysleli sme si, že jar zvládneme bez problémov, ale opak bol pravda,“ zamyslel sa nad uplynulým dianím brankár Peter Štefaník. Pripomenul, že na začiatku odvety kolovali v tíme aj smelé vízie, že by sa kolektív MFK Slovan mohol pobiť o druhú-tretiu pozíciu v pelotóne. Lenže postupne sa to vykryštalizovalo úplne inak. „Spadli sme a dokonca tak hlboko, že bola z toho nervozita, lebo pokiaľ by to tak pokračovalo, namočili by sme sa ešte viac do problémov. Stačili dve nevydarené domáce stretnutia a pohoda bola fuč. Preto bol pre nás kľúčovým duelom ten, ktorý sme absolvovali proti Vysokým Tatrám. Stávalo sa nám, že akonáhle sme nevstúpili úspešne do zápasu, tak sme sa potom obvykle trápili a hľadali kľúč na otvorenie súperovej obrany. Aj proti Humennému to tak bolo a na druhej strane, keď sme už viedli 3:0, tak sme znovu prestali hrať, uspokojili sa s dosiahnutým náskokom. Vyrobili sme niekoľko chýb, nepresností a to zase pomáhalo súperovi. Takýto výpadok nie je dobrý.“ Skúsený gólman sa domnieva, že to ide na vrub zrejme aj tomu, že v kádri je viac menej ostrieľaných chlapcov, ktorí sa domnievajú, že pokiaľ mužstvo pomerne hladko vedie, je o všetkom rozhodnuté a už žiadna zrada nemôže nastať. Pozitívom však je, že sa strelecky uchytil nádejný Lechman a po odmlke skóroval – dva razy – aj Pankuch. Typické pre kolektív Giraltoviec bolo tiež to, že počas jarných zápasov neraz nastúpil v obmenenej zostave a tréner V. Rusnák zvykol robiť rošády pri rozostavení i obsadení postov. „To preto, aby prebudil tím a nakopol zverencov. Skúšal všelijaké možnosti na oživenie našej hry. Niekedy to vyšlo viac, inokedy zase o čosi menej. Určite nás však stále nabádal k tomu, aby sme si verili a ukázali to, na čo máme,“ dodala opora giraltovského celku . Mimochodom, na margo horúceho počasia P. Štefaník konštatoval, že ako brankár je vo výhode, ale nezávidí spoluhráčom, keď musia makať v nie najideálnejších klimatických podmienkach. Navyše ak už na konci ročníka aj síl niet na rozdávanie.