14. 06. 2015 o 12:02

Dorastenci z Podhradia zdolali lídra z Čane

autor: Karol Csobadi
1554x čítané

Treťoligoví dorastenci z Krásnohorského Podhradia hostili v poslednom kole sezóny lídra z Čane, ktorý už s výrazným 14-bodovým náskokom bol niekoľko kôl pred koncom istým postupujúcim družstvom do II. dorasteneckej ligy. Podhradčania v snahe zabojovať o konečnú 4. priečku, nakoľko im na päty šliapali Ťahanovce s jednobodovou stratou, chceli lídra poraziť čo sa im aj podarilo. O všetkom podstatnom sa rozhodlo už do prestávky.

Skóre síce otvoril hosťujúci Széman priamo z rohového kopu, ale neskôr jednogólové manko zmazal domáci Rezmuveš. Pred odchodom do šatní otočil stav v prospech domácich Hanzlík. Ako sa neskôr ukázalo gól mal cenu víťazstva, nakoľko po obrátke už aktéri siete nerozvlnili.

Duel sledoval aj tréner „áčka“ FK Krh. Podhradia Július Balta: "Videli sme veľmi dobrý dorastenecký futbal, technický, behavý, kombinačný. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, nakoľko, dokázali stav zvrátiť ešte do prestávky. V druhom polčase trochu odpadol stred a tak hostia mali viac priestoru na kombinačné akcie. Boli však bezzubí na hrote a v zakončovaní. Domácim chlapcom sa tak podarilo víťazstvo udržať proti prvému družstvu, čo ich iba chváli. Nehrali podradnú úlohu, boli viac-menej vyrovnaným súperom a v niektorých momentoch aj hráčov lídra prevýšili. Keby skladba domáceho tímu bola stále taká ako dnes, nakoľko tam hrali hráči aj z „áčka“ a boli oporami, tak by naši dorastenci končili sezónu určite aj na vyšších poschodiach. Dúfam, že hráči ktorí trénujú s prvým mužstvom, zúročia poznatky aj v ďalšom súťažnom ročníku“.

Krh. Podhradie - Čaňa  2:1 (2:1), G: 23. R. Rezmuveš, 42. A. Hanzlík - 9. E. Szemán.

Krh. Podhradie: Molnár - Genči, Jobbáď, Galajda, Mlynárik, Zubrický, Hajduk, K. Rezmuveš, Hanzlík, R. Jakab, K. Horváth, striedali: Zagiba, R. Horváth, Freivolt, Csákó

Zostávajúca dvojica gemerských dorastencov hrala nasledovne: Hrhov získal bod vo Valalikoch za remízu 3:3 a Drnava doma podľahla Šaci 2:3.