Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 06. 2015 o 16:11

Lepšie sa darilo Opátskemu vonku ako doma

autor: Jaroslav Glovičko
1454x čítanéSmelé plány mali pred začiatkom sezóny futbalisti Vyšného Opátskeho, keď si trúfali atakovať miesta v prvej päťke treťoligového peletónu. V jesennej časti podávali nevyrovnané výkony, ktoré sa podpísali pod dvanástku priečku tabuľky. V odvete predsa len ukázali lepšiu fazónu a vyšplhali sa na konečné šieste miesto tabuľky.

V solídnej konkurencii sa nebolo ľahké presadiť a hlavne v domácom prostredí Opátčania stratili viac bodov. Na druhej strane, vonku ich dokázali získať späť a polepšili si aj v tabuľke pravdy, keď získali dva plusové body.

 „Náš cieľ bol umiestniť sa do piateho, šiesteho miesta. Podarilo sa nám to, ale sezóna z našej strany nebolo najlepšia. Naše výkony pripomínali sínusoidu, raz sme boli v jej úvrati, potom zase dole. Podpísali sa pod to nielen výkony jednotlivcov, ale aj celého mužstva. Jasný príklad bol aj posledný duel sezóny, keď prvých tridsať minút sme hrali výborne, druhých zase katastrofálne a súper tromi gólmi vyrovnal skóre. Posledných tridsať sme zase zabrali a dali štvrtý – víťazný gól. Takto to vyzeralo aj v sezóne, keď sme jeden duel odohrali veľmi dobrý, v ďalšom sme zase herne prepadli. Odzrkadlilo sa to aj na umiestnení v tabuľke a pohybovali sme sa v dolnej časti. Nakoniec sa nám predsa len podarilo naplniť predsezónne ciele, avšak pri vyrovnanejších výkonoch sme mohli atakovať miesta medzi tromi najlepšími mužstvami tabuľky,“ rozhovoril sa  kapitán mužstva Pavol Turczyk.

Neskrýval rozčarovanie z jesenných výkonov, aj samotného umiestnenia. „V tejto časti sme sa akoby nevedeli nájsť, doma sme ako tak vedeli zahrať, ale vonku sme nedokázali zabodovať. K lepšiemu umiestneniu chýbali body, ale na jar sa situácia otočila.“

V polčase sezóny si na lavičku Opátčanov zasadol tréner so skúsenosťami z najvyššej domácej súťaže - Anton Šoltís. Na hre mužstva sa postupne ukazoval jeho rukopis, hralo iným systémom, ale želateľné ovocie prišlo až v druhej polovici odvety, keď neprehrali päť stretnutí v rade. Príchod nového trénera priniesol oživenie, ale domáce prostredie bolo pre nich zakliate, keď rozdávali body slabším. Naopak, vonku sa im darilo, prehrali iba dve stretnutia a päťkrát vyhrali.

„Stále si neviem vysvetliť domáce jarné výkony, silných súperov sme zdolali, či už Spišskú Novú Ves alebo Vranov, no stratili  sme body so Sabinovom, Revištiami, Bardejovskou... Neviem, či sme súperov podcenili, alebo, ako sa hovorí, urazili povestné šťastie nepremenením čistých šancí. Snaha už potom nestačila a body nám doslova uleteli medzi prstami. Chýbal nám väčší pokoj pri kombinácii aj koncovke, lebo proti prehustenej obrane sme sa nedokázali presadiť. Na súperových ihriskách sa nám hralo lepšie a dokázali sme získať pätnásť bodov, skoro  tretinu zo všetkých, čo sme vybojovali v sezóne,“ povedal na margo výkonov v sezóne kapitán.

Tréner Šoltís vniesol do kabíny nový vietor a prenieslo sa to aj na ihrisko, ale kameň úrazu bol úzky káder. Odvetnú časť odohrala základná jedenástka, ktorej hráči si nedokázali dlhodobo udržať stabilnú výkonnosť. „Tréningový proces bol na výbornej úrovni, aj zápasy, ale hlavný problém bol hráčsky káder. Podstatnú časť odvety odohrali tí istí hráči, nemali sme vyrovnanú lavičku. Napriek tomu sme však dokázali naplniť predsezónne ciele. V našom strede nebol hráč, ktorí by si zaslúžil viac pozornosti, lebo všetci sme podávali nevyrovnané výkony.“

Podobne ako vlani, aj teraz Opátčania mali jeden z najlepších útokov, keď súperom nasúkali 52 gólov, čo je 1,7 gólu na zápas. Viac gólov dali iba prvé dve mužstvá, Sp. N. Ves a Haniska, ktoré v novej sezóne budú hrať v druhej lige. Ofenzíva zverencov trénera Antona Šoltísa teší, ale na druhej strane, inkasovali aj veľa gólov. Priemer na zápas bol 1,4 gólu, čo nie je najlepšia vizitka.  Podľa slov kapitána sa to všetko odvíjalo od výkonov celého mužstva. Skoro v každom stretnutí inkasovali góly.  „Uplynulá sezóna bola z pohľadu inkasovaných gólov najhoršia, aj keď sme góly strieľali, veľa sme inkasovali a ide to vrub celého mužstva, a nielen obrany na čele s brankármi. Máme na čom pracovať, aby sme si v novej sezóne  častejšie udržali v zápase čisté konto.“ Trojica hráčov pokorila hranicu desiatich gólov, najviac ich strelili Bandžuch (16), Steininger (12) a Seman (10). Ten naskočil do jarnej časti kvôli zraneniu neskôr, ale dostal so do solídnej formy a darilo sa mu aj strelecky. Je jeden z hráčov, ktorí by v novej sezóne radi vymenil treťoligový dres za druholigový. Na odchode je aj tréner Šoltís, ktorého nahradí Karol Kisel.

Galéria
Lepšie sa darilo Opátskemu vonku ako domaLepšie sa darilo Opátskemu vonku ako doma