Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 06. 2015 o 21:52

Futbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + foto

autor: redakcia
2522x čítanéUž deviaty krížik v histórii miestneho futbalového klubu oslavovali v júni v Lipanoch. ŠK Odeva Lipany si totiž pripomenula 90. výročie svojho založenia.

Prvé futbalové kroky v  drese klubu, ktorý názov Odeva nesie už dlhých 55 rokov, robili viaceré známe futbalové osobnosti. Niektoré z nich sa zúčastnili na trojdňových oslavách. Nechýbali Stanislav Varga, Lukáš Janič, či Stanislav Angelovič. Mladé futbalové nádeje zastupovali mládežnícky reprezentanti Slovenska – člen tímu do 21 rokov Adam Zreľák z bratislavského Slovana a Jakub Grič. Účastník MS a ME hráčov do 17 rokov  si iba pred pár dňami vychutnal postupové oslavy do najvyššej súťaže v Michalovciach, teraz oslavoval opäť – 90 rokov klubu, v ktorom dostal základy futbalu. “Hral som tu za mladší a starší dorast. Potom si ma vyhliadli Michalovce, kde už rok a pol pôsobím v prvom tíme. Je pritom veľmi pekné, že sme sa tu takto všetci zišli. Aj tí zo staršej generácie, aj zo strednej a ja som vlastne ten najmladší zo všetkých. Aj pre mňa je motivačné, keď vidím, kde to niektorí futbalisti odtiaľto dotiahli ako napríklad Stano Vaga, ktorý si zahral Premier League. Myslím si, že to motivuje aj ostatných tunajších mladých futbalistov, keď vidia, čo môžu dokázať tým, že na sebe budú poctivo pracovať,“ hovorí čerstvý absolvent gymnázia.

„Je to klub, v ktorom mi urobili moju prvú registračku a tento klub mi strašne veľa dal. Pamätám sa ako som tu ešte behal za bránou a podával lopty ako mladší žiak. Vtedy boli A-čkari naše veľké vzory. Teraz som sa vrátil do tých priestorov a na štadión, kde som začínal. Takže mám veľmi príjemné pocity. Som veľmi rád, že som tu mohol byť a že sme sa mohli opäť takto všetci stretnúť,“ neskrýval radosť S. Angelovič, ktorého si priaznivci pamätajú najmä zo žilinského dresu, v ktorom okúsil aj Ligu majstrov. V rámci osláv vydali funkcionári publikáciu Futbalové zastavenia, ktorá na vyše 100 stranách mapuje 90 rokov futbalu v Lipanoch. „Som rád, že si naši bývalí hráči, ktorí sú vonku, našli čas a prišli na tieto oslavy. Sú veľkou motiváciou pre naše mladé nádeje. A každý jeden dobrý futbalista, ktorý vyrastie v Lipanoch, je odpoveďou na otázku, či to všetko má zmysel robiť,“ povedal prezident jubilujúceho klubu Jozef Križalkovič, ktorý v klube pracuje už vyše tri desaťročia.

Súčasťou osláv boli tiež exhibičné súboje prípraviek Odevy ako aj internacionálov oslavujúceho klubu proti starým pánom 1. FC Tatran Prešov (Odeva vyhrala 3:1). Vyvrcholením osláv bol exhibičný futbalový zápas súčasného A-tímu proti výberu odchovancov Odevy, ktorý posilnili bývalí výborní futbalisti Kožlej, Barčík, Vladislav a Branislav Labantovci, či Michal Drahno a aj oni prispeli k víťazstvu zmiešaného tímu 7:4. Futbalový klub ocenil aj viacero funkcionárov a trojdňové oslavy uzavrel už 35. ročník dorasteneckého memoriálu bývalého medzinárodného rozhodcu Antona Repľa, ktorého víťazom sa stali  hráči ObFZ Prešov.

x x x

Na hlavnej fotografii sú zľava Richard Havrila, predseda Východoslovenského futbalového zväzu, Jozef Križalkovič, prezident ŠK Odeva Lipany, Pavol Šuhaj, tajomník klubu, Jozef Kliment, generálny sekretár SFZ.
Galéria
Futbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + foto
Futbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + fotoFutbalová Odeva oslávila 90. výročie založenia + foto