Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2015 o 23:41

Ľ. Tupta o talianskej misii: Po prvom polroku to už šlo

autor: Daniel Dedina
1967x čítanéPrestúpiť v šestnástich rokoch do Talianska, jednej z najrenomovanejších futbalových krajín, je bezpochyby znakom výrazne nadpriemerných kvalít daného hráča. V osobe Ľubomíra Tuptu vyrastá Slovensku ďalšia znamenitá futbalová osobnosť, o ktorej by sme mohli v nasledujúcich rokoch veľa počuť.

Začiatky futbalovej kariéry momentálne 17-ročného rodáka z Jarovníc sú krátko späté s neďalekým Sabinovom a následne najmä s Tatranom Prešov. Práve z metropoly Šariša si to už v pomerne skorom veku namieril do sveta veľkého futbalu. Prvýkrát dal výrazným spôsobom o sebe vedieť v úvode roka 2013, kedy sa v drese reprezentačného výberu Slovenska do 15 rokov stal najlepším hráčom i strelcom medzinárodného turnaja Frenz International v malajzijskom Kuala Lumpur. Keď tento úspech v rovnakej ázijskej destinácii zopakoval aj o rok neskôr v tíme U-16, spozorneli už aj popredné európske kluby.

Meno Tupta, patriace do portfólia agentúry Juraja Vengloša a Jozefa Červenku, sa razom ocitlo v nejednom diári. Záujemcov o obsadenie mimoriadne atraktívneho a pre výsledky aj extrémne dôležitého postu hrotového útočníka bolo hneď niekoľko. V súvislosti s mladým Slovákom začali éterom poletovať skutočne renomované značky, dvakrát bol na skusoch dokonca v slávnom FC Liverpool. Napokon v jeho rozhodovaní zavážila talianska karta a v auguste minulého roka sa upísal Catanii. Spolu s agentom sa tak rozhodli pre výber klubu, ktorý síce nepatrí do rangu top tímov Európy, ale mladým hráčom sa v ňom núka výborná možnosť na celkový futbalový rast a ďalšie napredovanie.

V uplynulých dňoch sa ale situácia dosť radikálne zmenila, keďže svetlo sveta uzrela informácia o ďalšej úplatkárskej afére v talianskom futbale. Lieta v nej aj viacero čelných funkcionárov Catanie, čo bude mať pre sicílsky klub zrejme fatálne dôsledky.

Táto skutočnosť s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvní aj aktuálne reprezentačného útočníka Slovenska do 17 rokov, ktorý tak možno už čoskoro zmení pôsobisko. Všetky náležitosti ohľadom jeho prípadného transferu sa však doriešia až po jeho opätovnom príchode na juh Talianska. A keďže Ľubo v týchto dňoch ešte len začína v domácich podmienkach s prípravou na novú sezónu, chvíľu voľna sme využili na spoločný rozhovor.

 

 

 

 

Zdroj foto: Slovenský futbalový zväz, Roman Ferstl