Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 07. 2015 o 14:46

Labilné mužstvo ukázalo v ročníku dve tváre

autor: Pito
1457x čítanéRočník dvoch tvárí. To by si mohli povedať treťoligoví futbalisti Stropkova na margo minulých zápolení v najvyššej regionálnej súťaži. Tím, o ktorom sa po jeseni hovorilo ako o šťuke v rybníku a jednom z ašpirantov na prvé miesto, sa na jar totálne prepadol do druhej polovice pelotónu.

Dokonca v istom čase hráči MŠK Tesla nechtiac takmer koketovali s pohľadom na tvrdú realitu – záchranárskymi prácami. Záver sezóny však mužstvu vyšiel a tak sa vyhol nielen ešte výraznejšej presile negatívnejších poznatkov, ale si i čiastočne napravil reputáciu. „Vedeli sme, že kľúčové bude pre nás vystúpenie s michalovským béčkom. Ktovie, ako by to však vyzeralo, keby sme si merali sily s niekým vyspelejším a nie so súperom, ktorý bol v odvete na dne,“ zamyslel sa asistent trénera Róbert Potoma. Stropkovčania v odvete len tri razy vyhrali, na jej začiatku a potom zase na konci. Vyžrebovanie im sadlo vo finiši, ale na druhej strane viackrát smoliarsky postrácali body. „Všetko sa neraz spolčilo proti nám, mali sme smoly neúrekom, vyčerpali sme si ju azda aj na niekoľko rokov dopredu.“ Kolektív doplácal na psychickú nezrelosť, slabšiu odolnosť, mentálnu rozkolísanosť. Mladí si netrúfli na viac, než im „prikazovali“ povinnosti a niekedy to vyzeralo tak, ako keby mazáci chceli niečo iné, ako ich oveľa mladší spoluhráči. „Ešte dobre, že ostrieľaní borci  Kamil Pavlík, Jano Vachaľ, Martin Staško nestratili trpezlivosť  a neustále spoluhráčom prízvukovali, čo je potrebné a že sa nemajú vzdávať. Práve v upevňovaní  sebavedomia to u menej zrelých najviac škrípalo, neverili si, zavše kazili aj to, čo hravo zvládli na tréningoch.“ Nuž, ukazuje sa, že táto súťaž nie je jednoduchá pre hráčov, ktorí nemajú medzi dospelými veľa odohraného a tobôž ak ide o elitné zápolenia v regiónoch. Ustáť tlak, nápor, čeliť nepriaznivým okolnostiam nie je ľahké a veľakrát to nedokážu ani oveľa vyspelejší jednotlivci. „Hlavne ak nám to celkom nešlo, bolo vidno, že trpí nálada, pohoda sa vytratila a náš výkon išiel rapídne dolu.“ Hráči Stropkova boli vystavení neustálym atakom stresu, museli sa obávať o svoje účinkovanie až do konca.„Aj vinou toho, že sme postrácali body po tesných prehrách alebo remízach, ktoré nemuseli byť.“ Pritrafili sa aj nečakané obraty, napríklad doma proti Bardejovskej Novej Vsi, keď sa zdalo, že domáci súpera, ktorý sa držal zubami-nechtami nádeje na záchranu, doslova rozdlávia. Lenže postupne mu umožnili vstať z popola a prehrali.„Bol to dôkaz o našej nevyrovnanosti psychiky, boli sme labilní a to nielen v tomto meraní síl. To nás stálo lepšie výsledky,“ pripomenul R. Potoma, ktorý si neraz lámal hlavu nad tým, čo „stvárali“ samotní aktéri. Jediným potešiteľným momentom bolo, že mužstvo sa v priebehu jari aspoň čiastočne vymanilo zo streleckého kŕča a začalo dávať góly. „Lenže i tak negatív bolo podstatne viac a to nás neustále zrážalo na zem,“ zakončil svoju úvahu stropkovský asistent trénera.