Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 07. 2015 o 17:16

Šport musel ustúpiť práci

autor: Pito
1922x čítanéHlavne v amatérskom regionálnom futbale trénerom i funkcionárom neraz starosti spôsobuje vyťaženie hráčov a kolízia ich pracovných povinností so športovými záujmami. Neraz sa to premieta do absencie v tréningovej dochádzke, ale aj v samotných súťažných stretnutiach. S tým sa nedá nič robiť, na to si už zainteresovaní zvykli, hoci ak ide o súčasné dočasné vypadnutie viacerých jednotlivcov, sú s tým spojené poriadne problémy.

Inak sa však nedá , len sa tomu prispôsobiť a byť pripraveným na každú eventualitu. Rovnaké to bolo dosiaľ a totožné to bude  aj v ďalšom ročníku. Navyše dá sa predpokladať, že sa udejú aj ďalšie skutočnosti podobné tej, aká sa dotýka Martina Biľa. Tento futbalista a futsalista zároveň si totiž nemohol vychutnať záver minulého ročníka nielen na trávniku, ale aj na palubovke. V období, keď Šarišské Michaľany finišovali v postupovom úsilí dostať sa do IV. ligy z piatoligových zápolení v skupine Šarišskej (čo im napokon aj vyšlo) a rovnako v tom istom čase sa futsalisti FK Prešov prebojovali do finále najvyššej súťaže a hrali o majstra Slovenska, tak tento skúsený borec –obojživelník si balil veci na cestu do zahraničia za kanál La Manche. „U nás je to tak, na rozdiel od profesionálov si nemôžeme určovať svoje živobytie  a pokiaľ sa naskytne príležitosť uplatniť sa na zaujímavom pracovnom poste, tak táto sféra dostáva autom automaticky prednosť. I ja som bol na tom podobne a keď sa mi pritrafila šanca uchytiť sa v zahraničí, tak som nezaváhal. Hoci, pravdaže, bolo mi ľúto, že som musel odísť akurát v najnevhodnejšom čase z hľadiska športových mét,“ rozhovoril sa M. Biľ, ktorý bol v uplynulej sezóne kapitánom FK. „Nevylučujem, že sa vrátim do oboch klubov, v ktorých som pôsobil pred odchodom, ale nepredpokladám, že by to malo byť tak skoro,“ dodal nostalgicky borec, ktorý roky ťahal prešovský futsal. Popri tom nezanedbával ani kariéru vo veľkom futbale a presadil sa v Lokomotíve Košice, odkiaľ odišiel do piatoligových Chminian, skadiaľ sa zase  v zime presunul do kádra lídra zo Š. Michalian. „Pravdaže, dalo mi zabrať takéto pendlovanie medzi jedným i druhým odvetvím. Predovšetkým vtedy, keď som  hral za železničiarov. Neustále som sa presúval medzi jednotlivými mestami Prešovom a Košicami, po odchode do piatej ligy to už bolo menej komplikované. Nie je bez zaujímavosti, že kvôli práci som opustil aj partiu v Lokomotíve a teraz sa to znovu zopakovalo.“ M. Biľ dosiahol v oboch športoch zaujímavé výsledky, najviac ho hrialo, že prispel k striebru FK na futsalovej scéne. A keby si mal vybrať, čo by uprednostnil? „Ťažká otázka, zrejme by som neopustil ani jedno ani druhé odvetvie a venoval by som sa obom. Moja predstava je taká, že pokiaľ budem zdravý a nohy ma budú poslúchať, tak zostanem pri futbale i futsale. Lenže nateraz to neriešim, lebo práca je prvoradá a šport musel ustúpiť. Verím, že len dočasne,“ dodal Martin Biľ.