Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 07. 2015 o 18:30

Chce byť aj naďalej výnimkou potvrdzujúcou pravidlo

autor: Pito
1516x čítanéBol čiernou ovcou alebo bielou vranou. Ako sa to vezme. Slovom – jediným hráčom, ktorý v jarnej časti II. futbalovej ligy účinkoval v drese Tatrana Prešov a nepochádzal z jeho štruktúr, bol Hector Tubonemi. Je teda výnimkou potvrdzujúcou pravidlo, že momentálne pre cudzích hráčov priestor v tomto klube niet.

Urastený futbalista čiernej pleti si na Šariš zvykol. A dokonca až tak, že nezamýšľa zmeniť farby. Aj preto figuruje i naďalej v širšom kádri zelenobielych v novej letnej príprave. „Máme záujem, aby zostal v našom kádri a rovnaký názor zdieľa aj samotný hráč. Preto treba jeho pôsobenie dotiahnuť do konca s druhou stranou,“ uviedol generálny manažér Tatrana Marek Trávniček. Tento legionár totiž v jarnej odvete v Šariši iba hosťoval , lebo je stále kmeňovým hráčom Podbrezovej. V zime prišiel len tak na „blind“, či by sa nemohol uchádzať o flek a tak dostal šancu. Presvedčil futbalovo i ľudsky, zapadol do kolektívu, preto nie div, že bola s jeho zástojom spokojnosť a ani vyhliadky do budúcnosti nie sú podľa všetkého zamietavé. Určite  k vylešteniu vizitky prispel aj samotný záver, keď Tubonemi strelil dva góly Seredi. „Pravdaže, každý gól poteší, ale podstatné je, aby bolo úspešné mužstvo a darilo nám ako tímu. Škoda, že nie každý duel nám vyšiel v koncovke a doplatili sme na to stratou bodov,“ poznamenal s typickým úsmevom tento borec, ktorý si už toho oproboval počas niekoľkoročného pôsobenia na slovenských trávnikoch naozaj dosť. „Zvykol som si na chlapcov, sú to veľmi dobrí spoluhráči, pomohli my a je s nimi zábava, výborne spolu vychádzame,“ zložil poklonu na margo kolegov. Hector má výhodu v tom, že je univerzálnym hráčom. Vie zahrať dobre na poste defenzívneho záložníka i na hrote, alebo aj na pozícii tvorivého stredopoliara. Nie je mu cudzie atakovanie súperovej brány, ale keď treba, tak sa venuje viac bráneniu.„Rád spomínam na zápasy, keď som bol v koncovke úspešný. Hlavne v Skalici na ihrisku postupujúceho celku ma potešil môj zásah, ktorý znamenal zisk bodu pre Prešov. Pokiaľ ide o moje dva góly proti Seredi, to sa mi už dávno nepodarilo, naposledy ešte v čase, keď som hral za Podbrezovú. Pravdaže, nie všetko, čo som chcel, mi vyšlo, ale pokiaľ zostanem v Prešove, tak rád by som ešte čosi divákom ponúkol a pomohol mužstvu.“  Inak, Tubonemi má momentálne výhodu v tom, že ho teploty šplhajúce sa vysoko nad tridsať stupňov vôbec nerozhodia.„Doma v Nigérii som bežne hral zápasy, keď teplomer ukazoval štyridsiatky. Takže teplo mi skôr vyhovuje ako prekáža,“ zaškeril sa H. Tubonemi.  Inak, bezprostredne po skončení minulého ročníka sa ešte nechcel príliš vŕtať v tom, kde by rád pokračoval vo svojej kariére. Povedal iba stroho: „To všetko sa uvidí.“ Určite však už aj vtedy mal na mysli, že by rád  na východe zotrval. Už aj preto, lebo po predošlej smoliarskej sezóne - zdá sa - konečne chytil správny dych.