Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 07. 2015 o 16:07

Za odmenu do Turecka

autor: Marián Škuba
2300x čítanéF.O. Ajax Pakostov získal v 4. lige (sk. Sever) "bronzovú" pozíciu. Hodnotenie jarnej časti so Štefanom Tomčákom, hrajúcim trénerom.

Jarnú odvetu začal Ajax divokou prehrou vo Finticiach 3:5. Nestáva sa často, aby mužstvo, ktoré strelí na ihrisku súpera tri góly, odchádzalo domov naprázdno.

"Domáci už od prvého jarného kola začali bojovať o záchranu, prvý polčas boli lepším mužstvom a aj po chybách v našej obrany sa dostali rýchlo do trojgólového vedenia. Potom sme síce znížili a mali sme dostatok šancí, aby sme stav vyrovnali, ale domáci hrozili rýchlymi protiútokmi, ktoré končili gólmi. Z pohľadu diváka to bol to zaujímavý zápas, padlo osem gólov a hlavne preto chcú diváci chodiť na futbalové zápasy, potešiť sa hrou a gólmi."

Ostaňme ešte u súperov. Jediné jarné body z vonku prišli z radvanskej pôdy. Radosť v derby vzišla práve vašim gólom.

"Bol to klasický derby zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Rivalita medzi mužstvami je veľká, hráči sa medzi sebou dobre poznajú. Domácim v tomto zápase nevychádzala ich kombinačná hra, my sme dobrou taktickou hrou, bojovnosťou a aj s patričnou dávkou šťastia tento zápas vyhrali. To, že som strelil víťazný gól bolo pekné, ale víťazstvo nad kvalitným súperom tešilo oveľa viac."

Ajax bol napokon verný tradícii, výsledkovo potvrdil silu najmä na svojom trávniku.

"Hráči pred domácimi divákmi  podávali oveľa kvalitnejšie, zodpovednejšie výkony a aj chuť, snaha vyhrať zápas v domácom prostredí bola väčšia ako na ihriskách súperov. To ma dosť mrzí, pretože ak by sme podávali podobné výkony aj vonku, náš bodový sumár mohol byť lepší."

Na svojom trávniku jediné jarné zaváhanie s lídrom.

"Pušovce sa prezentovali kvalitným výkonom, hlavne v prvom polčase boli futbalovejší, či už kombinačne alebo aj čo sa týka riešenia herných činností hráčov, rýchlosti a aj takticky. My sme sa snažili to všetko vykompenzovať bojovnosťou, ale na súpera, ktorý mal vo svojich radoch futbalistov s ligovými skúsenosťami, to nestačilo. Prehra bola zaslúžená."

K domácim výhram sa radí aj derby zápas s Medzilaborcami.

"Medzilaborský Spartak nastúpil v trochu obmenenej zostave, nehral ich kľúčový hráč Vlado Gavula, čo sa prejavilo. Opäť derby, v ktorom rozhodovala väčšia túžba po víťazstve, či úlohu mala aj šťastena. Na koho stranu sa prikloní, ten vyhrá. Z víťazstva sme sa tešili my"

Je "bronzová" pozícia naplnením predsezónnych zámerov?

"Pred začiatkom súťaže sme si ciele neurčovali, snažili sme sa podávať v každom zápase čo najlepšie výkony, vďaka ktorým by sme zápasy vyhrávali. Priebeh sezóny ukázal, že sa nám to podarilo možno až nad očakávanie, tretie miesto je pre mňa osobne milým prekvapením, ale aj poďakovaním a takým zadosťučinením pre funkcionárov a sponzorov Ajaxu, vďaka ktorým sa v takej malej obci hrá štvrtá liga."

Kto z kádra bol v jarnej odvete oporou? Káder je už niekoľko sezón stabilizovaný, obmien je málo.

"O výborné „bronzové“ umiestnenie sa zaslúžil celý kolektív, nie je ani dôvod niekoho vyzdvihovať, pretože počas celej sezóny každý jeden z členov kádra podal aj dobré aj horšie výkony, mužstvo tvorilo pätnásť vyrovnaných hráčov, ktorí odohrali zápasy na rôznych postoch resp. sa nedostali vždy do základnej zostavy, ale sila kolektívu, skvelá partia bola rozhodujúca pri dosahovaní dobrých výsledkov."

Ako zatiaľ zvládate štvrtoligové zápasy aj vy v pozícii hrajúceho trénera?

"Je to trochu náročnejšie, pretože okrem toho, že sa sústredím na svoj vlastný výkon, musím sledovať aj svojich spoluhráčov, reagovať na hru súpera, realizovať striedania, ale vďaka tomu, že kolektív Ajaxu sa často neobmieňa a hráčov už dobre poznám, veď hráme spolu už niekoľko sezón, mi to trošku uľahčuje situáciu. Ako som už spomínal mužstvo je veľmi vyrovnané a často bol problém v tom pozitívnom slova zmysle určiť hráčov do základnej zostavy, pretože občas by si zaslúžili hrať od začiatku viacerí."

Aký je aktuálny stav, kedy sa začína letná príprava?

"Letná príprava na novú sezónu sa začala 1. júla, trénovať by sme chceli trikrát v týždni, plus prípravné zápasy. Mužstvo čaká odmena za dobré umiestnenie v minulej sezóne  a to týždňový pobyt pri mori v Turecku. Veľa času na nejakú komplexnejšiu prípravu nebude, ale verím, že dovolenka pri mori utuží ešte viac kolektív. Zmeny v kádri zatiaľ nenastali, tak verím, že ak doplníme mužstvo o dvoch hráčov, budeme pokračovať aj v nasledujúcej sezóne v dobrých výkonoch, ktoré nám prinesú víťazstvá a dobré umiestnenie v tabuľke."

 

ŠTATISTIKA:

strelci (50 gólov):

8 – Š. Tomčák, D. Slavkovský;

6 - M. Rudý;

5 – Dubas;

4 – P. Gombita;

3 – J. Ragan,  Durilla, J. Fedorko, M. Tkačin;

2 – T. Gombita;

1 – P. Ragan, Hubcej, I. Andraško, O. Olexik + vlastný;

Čisté konto brankárov: 6 – Klamár;