Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 07. 2015 o 16:16

Škoda domácej rozlúčky

autor: Marián Škuba
2036x čítanéŠtvrtoligista MŠK Spartak Medzilaborce ukončil uplynulú sezónu ako štvrtý. Jarné obzretie sa s trénerom Víťazoslavom Lukačikom.

Je výsledné 4. miesto pre MŠK Spartak Medzilaborce naplnením predsezónnych zámerov?

"Sme štvrtí, ja som sa pred sezónou vyjadril, že keď sa umiestnime do 5. miesta, budem spokojný. Škoda zbabraného posledného domáceho zápasu so Spišským Podhradím. Keby sa nám podarilo bodovať naplno, naše umiestnenie by bolo o jednu priečku vyššie. Aj napriek tomu sa chcem chlapcom poďakovať za vzornú reprezentáciu klubu a mesta."

Čo hovoríte na konečné postavenie v tabuľke: 3. Pakostov, 4. Medzilaborce, 5. Radvaň n/L? Trio humenského regiónu.

"Mňa osobne teší, že zástupcovia nášho ObFZ skončili v prvej päťke. Dovolím si tvrdiť, že naše umiestnenie bolo zaslúžené. Bol by som radšej, keby sme preskočili Pakostovčanov, ale rešpektujem konečnú tabuľku a obidvom mužstvám blahoželám k umiestneniu"

V odvete ste odohrali derby dvakrát vonku. V Radvani n/L. 0:0, v Pakostove 1:2. Aké to boli zápasy z medzilaboreckého pohľadu?

"Hneď prvé jarné kolo bolo okresné derby, ako sa patrí. Radvančania boli v prvom polčase lepším mužstvom, vypracovali si tri gólové príležitosti. My zase v druhom sme mali ku gólu bližšie. Podľa môjho pohľadu spravodlivá remíza, len škoda že to skončilo bez gólov. Do Pakostova sme cestovali oslabení o viacerých hráčov základného kádra, aj napriek tomu sme podali kolektívny výkon. Domáci hráči strelili o gól viac, preto zvíťazili."

Domáce jarné zaváhania prišli v zápasoch, keď ste strelili po dva góly (Štrba 2:2, Sp. Podhradie 2:3).

"V jarnej časti sme stratili na domácom štadióne päť bodov, remíza a prehra. Štrba je mužstvo, na ktoré nevieme zahrať. Naša bilancia pred týmto zápasom bola 0:10. Som rád, že sme konečne súperovi strelili prvé góly a získali prvý bod. Pred posledným domácim zápasom som chlapcov upozorňoval, že postavenie súpera v tabuľke nezodpovedá ich hre, čo sa aj bohužiaľ potvrdilo. Moji hráči hrali bez pohybu, nasadenia a chuti po víťazstve. Škoda že sme sa  takým výkonom rozlúčili s divákmi."

Na ihriskách súperov však Spartak nebol iba odovzdaným mužstvom. Získaných 7 bodov, čo len potvrdilo. S výnimkou "výbuchu" v Raslaviciach.

"Už spomínaný bod v Radvani, dve víťazstva sme zaznamenali v Dlhom Klčove a Starej Ľubovni. Dlhé Klčovo sa v jarnej časti trápilo. Nepodávalo výkony z jesene, čo sme aj využili. Na zápas k posledným Ľubovniancom sme cestovali s úmyslom bodovať naplno. Boli sme počas celého zápasu lepším mužstvom, domácim skórovali až v samom závere z pokutového kopu, čím zmiernili trojgólovú prehru. Boli to povinné tri body."

Ktorý zápas jari považujete za najlepší, resp. ktorý sa Spartaku vydaril najmenej?

"Vybrať najlepší zápas je dosť ťažké. Každý víťazný je z pohľadu trénera dobrý. Ale nedá mi nespomenúť domáce vystúpenie proti Svitu. Tento zápas spĺňal kritériá vyššej súťaže, šancí bolo na obidvoch stranách dosť a som rád, že sme získali tri body, kde chlapci siahli až na dno svojich schopností. Najhorší jednoznačne v Raslaviciach, kde sme ako mužstvo doslovne odchodili stretnutie, čo si dodnes neviem vysvetliť. Bolo to ešte horšie vystúpenie ako doma so Spišským Podhradím."

Kto z kádra bol oporou jarnej časti?

"Na brankárskom poste jednoznačne  René Vodilka. V poslednom kole sa zranil a svoju premiéru proti víťazovi súťaže si odkrútil iba 16-ročný Dávid Slíž. Môžem povedať, že nahradil jednotku v bráne. Som nesmierne rád, že po dlhých rokoch majú Medzilaborce dvoch domácich brankárov. Piliermi zadných radov boli Robo Chalúpka a Gabo Lukačik. Výborne im sekundovali Mišo Lučko a Tomáš Kačúr. Tvorcami hry v zálohe boli René Guba, Tomáš Chripák, Matúš Kuruc a Mišo Višňovský. Vlado Gavula a Paľo Hrehovčík sú hráči použiteľný na každý post. Každý tréner by chcel mať takých hráčov vo svojom mužstve. V útoku striedali dobré a slabšie výkony hlavne Lukáš Grib a Mišo Sabo. Škoda ukončenia činnosti v našom mužstve Mira Beneca, ktorý odišiel za vojaka z povolania.  Príležitosť dostával aj Majo Dobda, striedavý štart mali dorastenci Dano Petruňo a Vlado Kandričák. Ja by som hodnotil celkový výkon mužstva. Jeho skladba je dobrá, sú zosúladené skúsenosť s mladosťou a dravosťou."

Čo štvrtoligová súťaž a Viťo Lukačik na trávniku? Už je to pasé?

"(smiech) Poviem to na rovinu. Keď sa nám podarí vhodne doplniť káder, tak určite nie. V opačnom prípade sa budem snažiť chlapcom pomôcť aj na ihrisku. V kabíne máme hráčov, ktorým je osemnásť, ja mám štyridsaťpäť. Viem že to nie je  o rokoch, ale v mojom prípade aj o zdravotnom stave. Nohy sú už opotrebované, preto je mojou úlohou nájsť vhodného hráča, ktorý bude dávať hre tvár."

Aký je aktuálny stav? Kedy začínate letnú prípravu?

"Po poslednom zápase sezóny 13. júna sme na štadióne ukončili súťažný ročník spoločným posedením. Chlapci mali dva týždne voľno. Festivalovým turnajom sa prakticky začala letná príprava. Budeme trénovať každý deň, odohráme dve prípravne stretnutia. Generálkou na nový súťažný ročník bude turnaj u našich priateľov v Kolbuszowej Dolnej v Poľsku. Sezóna začína 2. augusta, je veľmi málo  času, aby sme dobili batérie. Najhlavnejšie bude vhodne doplniť káder, aby sa noví hráči zoznámili s kolektívom a hernou stránkou mužstva."

 

ŠTATISTIKA: strelci (52 gólov):

9 – Pa. Hrehovčík, V. Gavula;

7 – R. Chalupka;

6 – M. Lučko;

5 - Michal Sabo;

4 - G. Lukačik;

3 – L. Grib, R. Guba;

2 - M. Benec, M. Kuruc;

1 – T. Chripák + vlastný;

Čisté konto brankárov: 8 – Vodilka;