Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 07. 2015 o 16:29

Káder sa zužoval

autor: Marián Škuba
1808x čítanéTJ Družstevník Radvaň n/L. ukončil štvrtoligové ťaženie na piatom mieste. Leonid Kocurišin prišiel na radvanskú lavičku po prvých jarných kolách a v odvete si musel obuť aj kopačky. Po skončení jari môže sumarizovať.

"Trénerom som sa stal v piatom kole, súťaž bola rozbehnutá, v našom prípade však každé kolo určovalo väčšie problémy. Tie súviseli s kádrom, sužovali nás zranenia, prišli karty, školské povinnosti, odchody za prácou. Na jednej strane sme mali bodov dosť, ale mojou snahou bolo hráčov nabádať k stálejšiemu úspechu, aby si uvedomovali, že sú na ihrisku súťažne, musia hrať zodpovedne, nie myšlienkami pri „pive“. Príležitosť dostali mnohí, aj mladíci, dokonca šestnásťroční, vyskúšali si, aké to je, hrať o majstrovské body. Situácia sa vyvinula až tak, že na trávnik som musel párkrát vybehnúť aj ja. Jar ukázala, kde nás tlačí topánka, vieme, že potrebujeme káder rozšíriť kvantitou a súmerne aj kvalitou."

Znamená 5. miesto naplnenie predsezónnych radvanských zámerov?

"Vedenie si kládlo aj vyššie ciele, hráčsky boli dosiahnuteľné, no berieme aj piate miesto ako pekný úspech. Realita, okolnosti, ktoré som už spomínal však zapríčinili jar takú, aká bola."

Jarná odveta určila obe derby stretnutia na radvanský trávnik. Dopadli však z pohľadu domácich neúspešne. Bez streleného gólu a so ziskom jediného bodu (Medzilaborce 0:0, Pakostov 0:1).

"Zápas s Medzilaborcami som sledoval spoza ohrady ešte ako divák, derby hodnotím ako vyrovnané, kto by strelil gól, vyhral by, nestalo sa. Napokon to platilo aj pre zápas Pakostovom, no v tomto prípade sme boli lepším mužstvom, no nepremenili sme pokutový kop a po hrúbke brankára sme inkasovali. Na zvrat už nebolo síl."

Ktoré stretnutie TJ Družstevník Radvaň n/L. považujete v odvete za najlepšie?

"Spomenul by som domáci zápas s Pušovcami. Líder súťaže ukázal kvalitu, no herne sme mu boli minimálne vyrovnaným súperom, o bod museli hostia tuho bojovať, my sme v koncovke umreli na krásu. Kvalitný výkon, ale už podporený gólmi sme ukázali v Štrbe. Dovtedy to boli vonku v našom podaní iba šance, šance, šance, ale pod Tatrami prišli aj góly."    

A ktoré stretnutia naopak znamenali radvanské sklamania?

"Nechcem sa nejako dotknúť súperov, ale myslím, že v Kendiciach a Finticiach sme prehrali zápasy, v ktorých sme boli minimálne o triedu lepší."

Zúženie kádra znamenalo, že na trávniku v hráčskej pozícii ste sa objavili aj vy. Ako zapadol Leonid Kocurišin do štvrtoligového kolotoča?

"Ja sám som už ani nepočítal, že sa ešte objavím na trávniku, do Radvane som prišiel viesť mužstvo z lavičky, to je moja úloha, no aj napriek tomu, že päťdesiatkou som svoju aktívnu činnosť ukončil, kopačky som ešte musel z klinca zvesiť. Bolo nás tuším jedenásť – dvanásť a v takej situácii, keď sa dá, musíte. Hodnotiť sa samozrejme nebudem, aby som vo svojom veku neurazil najmä mladých futbalistov. Verím, že situácia v kádri sa vylepší a ja budem „komandovať“ káder už iba z lavičky."

Koho môžete zaradiť medzi opory radvanského kádra v odvete?

"V zadných radoch Rado Kudláč, Gabo Horvat, Mišo Paraska, pokiaľ sa nezranil, záloha nám pokryvkávala, to bola naša najväčšia slabina, v útoku Komjaty, Marek Svičin, kým neodišiel do Ameriky. To sú chlapci, ktorí manšaft ťahali. Oproti jeseni sme mali káder oslabený, Pčola, po pár kolách odišiel Lojan, takže tí starší, skúsenejší, ktorí ostali, boli oporami."

Aký je aktuálny stav? Kedy začínate letnú prípravu?

"Letná príprava má začiatok stanovený na 7. júla, stretávať sa chceme minimálne dvakrát do týždňa tréningovo, k tomu aj prípravné zápasy. Verím, že káder bude konsolidovaný aj s posilami, na ktorých pracujeme."

 

ŠTATISTIKA: strelci (56 gólov):

13 – Š. Pčola;

8 – Marek Svičin;

8 – I. Komjaty;

5 – M. Paraska;

4 – J. Kuzma;

3 – A. Lojan, R. Tomčák, R. Kudláč;

2 – A. Šalata, G. Horvat, L. Ondica, T. Pavlina;

1 – P. Havrilčák;

Čisté konto brankárov: 5 – P. Vaško, 1 – Danko, M. Mihaľov;