Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 07. 2015 o 12:01

Prípravu veľké zmeny nesprevádzajú

autor: Pito
1592x čítanéDruholigisti Tatrana Prešov sú v druhom týždni prípravy na nový ročník. Už pred odchodom na dovolenky bolo známe, že pri kormidle zostáva dvojica Stanislav Varga – Ján Karaffa a veľký pohyb v kádri sa nedá očakávať.

 „Naďalej mienime preferovať našich odchovancov, jedinou výnimkou je legionár Tubonemi, ktorý prejavil záujem zostať a z našej strany je tiež interes o to, aby pokračoval v našom kádri,“ rozhovoril sa generálny manažér klubu Marek Trávniček. Klub rozviazal zmluvy s dlhoročnými oporami Poliačekom a Pribulom, ktorí hosťovali na jar v Poľsku. Obe strany usúdili, že toto riešenie bude najlepšie.  Či prípadne odídu aj iní hráči, je nateraz vo hviezdach. „Vieme, že niektoré kluby sa zaujímajú o daktorých našich hráčov , ale v tejto chvíli je predčasné čosi konkretizovať,“ podotkol asistent trénera Ján Karaffa. Pošuškáva sa, že v hľadáčiku je predovšetkým útočník Šafranko, ktorý výkonnostne na jar značne poskočil.  „Domnievame sa, že sa vytvorila perspektívna a ctižiadostivá partia, ktorá môže ešte mnoho dokázať. Práve na tom chceme stavať aj v ďalšej sezóne,“ povedal M. Trávniček, ktorý však ešte nenaznačil žiadne konkrétnosti týkajúce sa výkonnostných zámerov v novom ročníku. Tie zrejme budú súvisieť hlavne s tým, s akými predstavami vyrukuje vedenie 1. FC Tatran. Pokiaľ sa podarí zmobilizovať ďalších mecenášov aj vedenie mesta, tak je predpoklad, že Šarišania by mohli zaútočiť na popredné priečky.

 Trénerov teší, že sa postupne dávajú do poriadku niektorí dlhodobí maródi (Bartek) a príznačné je, že aj hráči, ktorým skončili kontrakty, naznačili úmysel hrať naďalej v zelenobielom drese. Prešovčania odštartovali letnú prípravu víťazstvom na turnaji v Kokave nad Rimavicou, kde porazili Rimavskú Sobotu i Zvolen, pričom v ďalších previerkach proti Zlínu a Dolnej  Ždani sa už tak nepresadili. Ukazuje sa, že naďalej treba pracovať hlavne na streľbe a finálnom zakončení akcií. Do mužstva sa pretláčajú ďalší mladíci, z hosťovania v R. Sobote sa vrátil Poremba a naopak, do Bardejova mieri Ivanko-Macej. „Sme radi, že po dlhodobom zranení sa ukazuje v dobrom svetle aj Hruška, ktorý má predpoklady na to, aby zaujal. Určite vítame zvýšený tlak na jednotlivé posty, lebo každý adept má záujem výkonnostne rásť a zaujať miesto v zostave. Na druhej strane nálada je žičlivá, priaznivá, motivujúca. V príprave ide hlavne o to, aby tí, čo sa ešte neprejavili, dostali šancu ukázať sa. Pravdaže, budeme skúšať aj rôzne herné varianty či alternovať daktoré posty, ale v zásade herný štýl meniť nebudeme,“ dodal Ján Karaffa. Prešovčania vedia, že konkurencia v nastávajúcej sezóne bude ešte silnejšia než naposledy a pokiaľ chcú dosiahnuť želaný efekt, nesmú poľaviť ani na okamih. Už v tomto období sa totiž rysujú tie vlastnosti, ktoré budú jazýčkom na váhach aj v majstrovských zápoleniach.