Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 07. 2015 o 16:35

Zima im pomohla popasovať sa lepšie s jarou

autor: Pito
1537x čítanéSvidnícky klub ako bývalý účastník regionálnej elity sa podľa názoru fanúšikov nemal stratiť v štvrtoligových zápoleniach v skupine Sever. Lenže lanská časť nedopadla najlepšie a tak až jarná bilancia pomohla vyžehliť si celkové resty.

Tím FK Drustav doplatil najviac na zmeny v kádri, ktoré sa udiali vlani pred vstupom do ročníka. „Skúsenejší poodchádzali, nahradili ich mladíci, preto sme vedeli, že najprv bude treba zabudovať ich do kádra a trpezlivo s nimi pracovať, aby sa aklimatizovali na túto súťaž. Myslím si, že sa to čiastočne podarilo a hlavne v odvete sme už  boli na tom herne aj výkonnostne lepšie než v prvej časti,“ konštatoval tréner Ľubomír Horochonič. Pochvaľoval si hlavne prínos náročnej a vydarenej zimnej prípravy, ktorá dala zverencom dostatočný fundament na to, aby v tomto roku dobre obstáli. „Predpokladal som, že pokiaľ budú makať, tak futbalovo podrastú a premietne sa to do samotných meraní síl aj kvality hry. Tak aj bolo.“ Ľ. Horochonič mal v úmysle len kormidlovať tím, ale neraz si situácia vyžiadala, aby sa ukázal na pľaci. Pre mladíkov bol tak príkladom nasadenia, svedomitosti, prehľadu a skúseností. V jesennej fáze Svidníčania nazbierali manko mínus šesť bodov v tabuľke pravdy, postupne sa im ho podarilo znížiť na mínus dva body. „Aj preto sme išli hore vo všetkých ukazovateľoch a preto sme stúpali aj v tabuľke. Darilo sa nám viac strelecky, v defenzíve sme boli tiež o čosi pozornejší a dôslednejší. Navyše sme sa vyvarovali toľkých inkasovaných  kariet, čo vlani. Celkove disciplína sa podstatne zmenila k lepšiemu.“ Škoda, že súpiska doplácala na malú početnosť a okrem toho sa zranil legionár Lazarčuk. „Niektoré absencie sme neustále plátali, nepopieram, aj tento rest mal miestami značný dopad na naše výkony.“ Tréner Svidníka podotkol, že tím sa vlastne zžíval s pomermi v IV. lige, osvojoval si herný štýl, ktorý bol účinný v tejto súťaži. Na domácej pôde tiež postupne mužstvo viac dominovalo, prehralo na jar len dva razy a v koncovke pribudla presnosť a efektívnosť. „Vypichol by som Milana Košu, ktorý sa vo finálnej fáze solídne presadzoval,“ pripomenul Ľ. Horochonič, ktorý bude naďalej kormidlovať svidnícky celok. Určite mal vlani pred vstupom do ročníka pred očami iné ambície, ale vzhľadom na problémy, s akými súperil, musel svoje predstavy korigovať. „Sme radi, že sme sa dostali v pelotóne vyššie a naznačili tak svoj potenciál. Určite neskôr -  pokiaľ sa nám podarí skvalitniť a rozšíriť káder - tak v ďalšom ročníku by to mohlo byť ešte výraznejšie. Nemám však na mysli boj o postupové priečky, to by bolo v tejto chvíli azda aj predčasné a priodvážne tvrdenie.“ Kouč si pochvaľuje prístup a nasadenie funkcionárov, ktorí sa snažia vytvárať pre futbal v meste maximálne podmienky. Také, aké nie sú obvyklé v takejto súťaži. Rovnako potešil vzťah aktérov k dianiu a tréningovým povinnostiam. „Futbalovo rástli, hoci niektorým nedostatkom sme sa nevyhli. Myslím si, že sme mohli inkasovať napríklad ešte menej gólov,“ naznačil tréner, ktorý z hľadiska úrovne kolektívu vyzdvihol hlavne zástoj Harakaľa, Košu a Paňka.