Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 07. 2015 o 13:32

Nováčika nakopli cenné zápisy

autor: Pito
1455x čítanéVyzerá to tak, že Prešov sa stal po Bratislave druhou mekkou futsalového športu u nás. Naznačuje to aj zastúpenie v najvyššej súťaži v nastávajúcom ročníku, pretože okrem strieborného celku z minulej sezóny – FK – sa ako nováčik predstaví tím Troligabus.

Uplynulá sezóna bola pre tento celok prelomová. Zavŕšil ju skvelým výsledkom – druhým miestom – vo Final Four v Bratislave, kde najprv porazili Čekan Mekenroff 1897 Bratislava a potom vo finále prehrali so suverénom Slov-Maticom FOFO. Strieborná pozícia v druhej najvýznamnejšej súťaži na Slovensku je iste potešiteľná aj prekvapujúca a tento úspech logicky nadviazal na postup medzi extraligovú elitu. Mimochodom, pred časom sa počas jedného ročníka podarilo čosi podobné aj FK Prešov. Zverenci trénera Petra Brunackého majú iste poriadny hlad po ďalších dobrých výsledkoch a aj priebeh ich vystúpení  v pohári a hlavne finálový súboj  ich utvrdil v tom, že by mohli byť oživením elitných zápolení. Výrazný podiel na doterajšom počínaní si mali traja bratia Hricovovci aj brankár Klema. „V podstate sme sa rozbehli koncom minulého roka. V regionálnej súťaži sme skončili druhí, ale Košičania ako víťazi nemali záujem dostať sa vyššie, takže miestenka bojovať v baráži o účasť v extralige sa ušla nám,“ poznamenal jeden z hráčov Adrián Hricov. Celok Troligabus v predkole baráže v B. Bystrici za účasti celkov z jednotlivých regiónov obstál najlepšie a dostal sa do ďalších vyraďovacích bojov, kde si poradil s Čekanom ako posledným celkom z extraligy. Tak ako vo Final Four, aj v oboch barážových rozhodujúcich merania síl ho zdolal. „Využili sme túto šancu a nenechali sme si ju ujsť. Určite je to pekná odmena za snahu a nadšenie, ktoré nás sprevádzalo,“ pripomenul A. Hricov. Naznačil, že aj v tomto tíme nováčika fungujú hráči-obojživelníci, ktorí sa presadzujú nielen na palubovke, ale i na zelených trávnikoch. Lenže to neznamená, že by ich to malo brzdiť, hoci, pravdaže, zosúladiť povinnosti vo veľkom futbale a futsale nebude vždy jednoduché. Hlavne vtedy, pokiaľ bude treba vycestovať za súpermi niekoľko sto kilometrov. Lenže kto sa dal na boj, tak mu prichodí pokračovať v tomto úsilí aj naďalej. „Samozrejme, derby s FK bude lákadlom pre divákov, ale aj pre nás hráčov,“ vyslovil myšlienku A. Hricov, ktorý kedysi začínal práve v radoch FK.. Prešovský fanúšik, ktorý futsal miluje, sa už teraz môže tešiť na iste príťažlivé súperenie oboch zástupcov zo Šariša. „Uplynulé obdobie bolo náročné hlavne psychicky, lebo sme museli zdolať niekoľko prekážok na ceste za cennými métami v dlhodobej súťaži aj v pohárových zápoleniach. Verím však, že v letnej príprave sa znovu nadopujeme energiou natoľko, aby sme vykročili do extraligového ročníka plní sily, odhodlania a nadšenia. Prirodzene, nemienime ustrnúť a uspokojiť sa s priemerom,“ dodal jeden z hráčov Troligabus Prešov.