Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 07. 2015 o 13:37

Lukáš Opiela v talianskej Siene

autor: Marián Škuba
1443x čítanéOdchovanec humenského futbalu začína svoje druhé zahraničné angažmán. Po českých kluboch Zlín a Mladá Boleslav okúsi futbalovú náturu v talianskom klube Robur Siena.

Odchovanec humenského futbalu Lukáš Opiela, bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov, naposledy hráč Senice, začne súťažný ročník 2015/2016 v Taliansku. Ako avizuje aj oficiálna stránka klubu, jeho najbližšia futbalová budúcnosť sa má spájať s klubom Robur Siena S.S.D. Známy taliansky klub z oblasti Toskánska účinkoval v sezóne 2012/2013 v najvyššej Serii A, po pôsobení v Serii B oznámil v júli 2014 bankrot a pod novým názvom bol preradený do amatérskej Serie D. V uplynulej sezóne sa stala Siena jej víťazom a ako postupujúci klub do Lega Pro (3. najvyššia súťaž v Taliansku) si za jednu zo svojich posíl vybrala práve Lukáša Opielu.

 

Pred dvoma – troma týždňami ešte humenský rodák nechcel konkretizovať svoje angažmán, teraz, po dohode klubov už nemal dôvod nič tajiť. „Mal som svojho človeka, ktorý sa o moje prípadné angažmán staral. Bol to Talian, takže to bolo priamo prepojené. Dostal som návrh, byť súčasťou projektu v Siene, ktorá má hlavný cieľ rýchlo sa vrátiť do Serie B, aby mali možnosť bojovať o postup do Serie A, ktorej boli ešte nie tak dávno súčasťou. Po istých finančných problémoch v klube došlo k úplnej zmene, aj majiteľa, teraz ním je Švajčiar žijúci v Taliansku. Zmluvne som sa dohodol, som ich hráčom na dva roky,“ ponúkol základnú informáciu 29-ročný futbalista.

 

Vo svojej futbalovej kariére tak začína druhé zahraničné angažmán. Niekoľko sezón pôsobil v najvyššej českej súťaži, najskôr dal o sebe vedieť v Zlíne, neskôr ho v snahe bojovať o pohárovú Európu získala Mladá Boleslav. Nasledovali dve slovenské sezóny v Senici, odkiaľ mieri na Apeninský polostrov, kde má futbal výsostné postavenie. „V Taliansku je o futbal enormný záujem, ľudia ho tu prežívajú podstatne viac, než u nás. Z tohto pohľadu je to pre mňa  pestrejšie. Bol som tu už v zime, prezrel si štadión, získal prvé informácie, pozitívne dojmy,“ podotkol vo futbalovej pozícii stredopoliar.

 

A talianske angažmán pre Lukáša Opielu už aj začalo... „Začali sme pätnásťdňové sústredenie, zišli sme sa v stredisku Castel del Piano. S kádrom som sa ešte nestihol celkom zoznámiť, ako legionár nie som jediný, sú tu aj dvaja Chorváti, jeden z nich naposledy hrával v Maďarsku a tiež využil možnosť zapojiť sa do projektu v Siene. Čo som sa dozvedel, v kádri je útočník, ktorý má za sebou niekoľko sezón v Serii A, je tu viacero futbalistov s pôsobnosťou v Serii B. Uvidíme, ako budeme fungovať herne, potrebujeme sa zohrať, lebo buduje sa úplne nový káder, “ konštatoval Lukáš Opiela, ktorého čaká okrem futbalu aj učenie. „Pokynom trénerov na ihrisku rozumiem, v tom problém nie je, samozrejme sa musím v taliančine zlepšiť, aby som zvládol prechod do tímu čo najlepšie,“ dodal.