Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 07. 2015 o 11:33

Talentovaný gólman si vypýtal väčší priestor

autor: Pito
1470x čítanéBolo len otázkou času, kedy si Adam Jakubech – talentovaný brankár, ktorý v zime prestúpil z Tatrana Prešov do Trnavy – vypýta väčší priestor. Na jar sa osemnásťročný odchovanec zo Šariša len zoznamoval s novým prostredím.

Objavoval sa v niektorých zápasoch béčka na druholigových trávnikoch, vo Fortuna lige dostal prvý raz šancu od začiatku v predposlednom kole minulého ročníka proti Banskej Bystrici. Jeho veľká chvíľka však prišla na prahu novej sezóny a hneď skraja sa previedol v parádnom vydaní v odvetnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy UEFA  proti Olimpicu Sarajevo. Zlikvidoval veľkú šancu hostí a keďže si udržal čisté konto, výrazne sa zaslúžil o to, že Spartak sa dostal do 2. predkola tejto medzinárodnej súťaže. Vyslúžil si pochvaly zo všetkých strán od spoluhráčov aj trénera Jarábka. „Bol to dobrý pocit, že som pomohol mužstvu, hoci treba uznať, že som mal trošku aj šťastie. Pre mňa to však znamená ešte viac pracovať na sebe, odstraňovať slabiny, ktoré sa ešte vyskytujú, aby som bol stále pohotovejším v bráne,“ uviedol mladý gólman a pokračovateľ brankárskej tradície po svojom otcovi Petrovi, ktorý mimochodom tiež chytal v Prešove i Trnave. Adam chce pokračovať v jeho šľapajach a, samozrejme, rád by to dotiahol ešte ďalej. Nateraz je však iba na začiatku veľkej kariéry. „Snažím sa a učím sa od tých, čo mi môžu mnoho dať, trebárs náš  tréner brankárov Praj. Tréningy sú náročné, zamerané viac na silové prvky. Prirodzene, vždy si dám poradiť aj od otca a som rád, pokiaľ ma vidí v akcii a má k môjmu výkonu nejaké postrehy. Uvedomujem si, že ešte nerobím niektoré veci presne tak, ako by som mal.“ A. Jakubech na základe toho, čo predviedol v úvode EL, dostal šancu aj v ďalšom vystúpení na medzinárodnej scéne proti Linfieldu Belfast a rovnako sa ukázal medzi žrďami aj v premiére nového ročníka najvyššej súťaže proti Myjave. Hovorí sa, že s jedlom  rastie chuť. “Prirodzene, že si uvedomujem zodpovednosť, ale to neznamená, že by ma to malo zrážať na kolená a psychicky ma deptať. Je na mne, aby som predviedol čo najlepší výkon, bol spoľahlivým a tak pomohol chlapcom. Nie som nervózny, skôr sa teším na každý zápas. A či sa moja pozícia nejako v klube zlepšila? To neviem, všetko je v rukách trénera, on rozhoduje o zostave, o tom, kto dostane prednosť,“ uviedol východniar, ktorý sa vracia pravidelne do Prešova, keďže ešte študuje na tunajšom športovom gymnáziu. Okrem toho nezabúda na partiu, ktorej bol donedávna členom a pokiaľ mu to povinnosti dovolia, rád sa príde pozrieť na zápasy Tatrana. „S chlapcami som stále v kontakte, fandím im a verím, že to ešte ďaleko dotiahnu,“ povedal šikovný ochranca svätyne, ktorý pred časom bol na skúškach na Ostrovoch, ale napokon zakotvil vo Fortuna lige v klube, ktorý má cveng. Hlavne jeho fanúšikovská základňa je príkladná. „Naši priaznivci sú naozaj skvelí a nútia nás, aby sme nepoľavovali. To je aj môj zámer aj preto, aby som išiel výkonnostne hore i z hľadiska reprezentačných ambícií,“ dodal Adam Jakubech.