Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 07. 2015 o 17:03

Ani po vypadnutí neopustil legionárske chodníčky

autor: Pito
1597x čítanéPre legionára je vždy dobré, že pokiaľ opustí jeden klub, hneď má aj možnosť zamieriť do iného v rovnakej krajine. To preto, že si už zvykol na daný herný štýl a ľahšie sa orientuje v cudzej krajine. To bol aj prípad Martina Pribulu.

Tento hráč Tatrana Prešov skončil v zelenobielom klube po tom, čo dokončil hosťovanie v treťoligovom poľskom tíme Limanovia Limanowa. „Ani som nebol z toho prekvapený, že Tatran už nejavil záujem pokračovať v spolupráci, pretože v ostatných rokoch som v Prešove vlastne ani nebol a chodil som hore-dolu po rôznych iných kluboch,“ rozhovoril sa tento ofenzívne ladený krajný stredopoliar. Narážal na to, že pred časom hosťoval v Rimavskej Sobote, odkiaľ si ho tréner  zobral do Zlatých Moraviec, kde vo Fortuna lige mu to strelecky sypalo a mal vydarené obdobie. Napriek tomu tam nezostal. Potom sa vybral do Frýdku-Místku, ale toto angažmán nedopadlo preňho najideálnejšie. „Ešte stále nemám vyplatené všetky peniaze, takže nerád spomínam na lanskú jeseň.“ Pribula sa skraja jari objavil v Poľsku vedno s Poliačekom, svojím klubovým spoluhráčom. Mal tiež pomôcť k tomu, aby sa Limanovia udržala v tejto súťaži, ale nevyšlo to. „Už sme nedokázali zmazať stratu, hoci sme sa snažili. Menšou satisfakciou na túto boľačku bolo, že mi to zase strelecky celkom išlo a zaznamenal som jedenásť gólov. Dva z nich som dal v zápase so  Zaglebie Sosnowiec a vlastne to mi vystavilo miestenku v tomto tíme na ďalšiu sezónu. Pravda, vtedy som ešte nevedel, že som zástupcov tohto klubu zaujal.“ Nuž, hoci Limanovia vypadla, Martin Pribula sa udržal na poľskej scéne, lebo v dovolenkovom období ho kontaktoval Sosnowiec s ponukou uzatvoriť nový kontrakt.  Tento víkend odštartuje tak novú etapu svojej kariéry a už teraz sa teší. „Tunajší futbal je kvalitnejší, náročnejší. Už som zasiahol do diania v domácom pohári a vidno, že pozornosť fanúšikov aj médií je iná než u nás. Svedčia o tom návštevy na štadiónoch a záujem verejnosti.“ Zaglebie postúpil do II. ligy, kde predtým aj pôsobil (dokonca kedysi hral medzi elitou a viackrát vyhral aj Poľský pohár). Zdá sa, že chce oprášiť zašlú slávu, ale na počudovanie nenakúpil ani po postupe nejako veľa legionárov. Dokonca v Limanowej ich bolo oveľa viac. „Aj tak je tu ale dosť kvalitných hráčov, takže nikto z nás nemá vyárendovaný istý flek v zostave, ale treba tvrdo oň bojovať.“  Nuž, náš zástupca by chcel pokračovať v šírení dobrého mena a dokázať aj mnohým na Slovensku, že svojím umením ešte môže potvrdiť vysoké očakávania. V zahraničí totiž hráči so skúsenosťami sú žiaduci a aj preto po Pribulovi nováčik II. ligy siahol. „Chcem dokázať svoj štandard a to, že nepatrím ešte do starého železa. Určite výhodou je, že v treťoligových zápoleniach som sa oťukal a teraz môžem na to nadviazať. Približne viem, čo ma čaká, hoci určite konkurencia vo vyššej súťaži je ešte náročnejšia než bola na jar. Avšak preto som tu, aby som potvrdil, že dôveru, ktorú mi funkcionári aj tréner prejavili, nebola márna,“ pripomenul Martin Pribula.