Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 07. 2015 o 12:52

Jedni chcú nadviazať na jar, iní na ňu radšej zabudnú

autor: Pito
1626x čítanéBlíži sa štart regionálnych futbalových súťaží a pozornosť púta hlavne tretia liga – výkladná skriňa diania. Účastníci sa počas nie dlhej letnej prestávky snažili zabudnúť na strasti z minulej sezóny a už museli za pochodu kuť plány na nastávajúce zápolenia.

Každý z tímov ide do bojov s inými zámermi. Všetko závisí od situácie v danom klube, materiálnych aj kádrových možností. Niekde by chceli nadviazať na dobré ťaženie z uplynulej sezóny, inde by najradšej túto etapu vymazali a pokúsia sa predviesť podstatne iný, kvalitnejší herný prejav. Do prvej kategórie patria Lipany. Tento celok bojoval naposledy dlho o postupovú priečku do II. ligy. Napokon to  hráčom ŠK Odeva nevyšlo, z čoho zavládlo aj isté sklamanie. Je zrejmé, že funkcionári i členovia realizačného tímu  si z toho zobrali ponaučenie a budú sa snažiť preniesť tieto poznatky i na hráčsky kolektív. „Uvidíme, ako dopadne jeseň, podľa toho si potom určíme, aká priečka nás bude priťahovať a o čo budeme chcieť bojovať,“ zamyslel sa nad budúcimi vystúpeniami asistent trénera Štefan Jacko. Ten bude naďalej pomáhať hlavnému koučovi Emilovi Jackovi. Súpiska sa dala i v Lipanoch do pohybu a prekvapivo niektoré mená z nej vypadli. Drobňák zamieril k nováčikovi IV. ligy Sever do Šarišských Michalian a Eliašovi sa skončilo hosťovanie z Pušoviec.„Budeme musieť zaplátať tieto diery a dúfam, že ďalší chlapci budú v koncovke úspešní. Dobre sa ukazuje  Ivo Pončák, ktorý sa posunul na Drobňákov post.“  Káder opustil aj Hovanec (Plavnica) a  Figura (Brezovička). Naopak, v tíme sú novými odchovanci Guľaš a Rokošný, ktorí dosiaľ ako dorastenci hosťovali v Bardejove. Výraznou posilou je príchod Dlugoša zo Sabinova a z dorastu sa k mužom po predošlých kontaktoch s áčkom presunuli Štroncer s Hovančíkom. Ďalším mladým hráčom je  Hajduch. „Pravdaže, lákajú nás popredné priečky, ale dopredu neradno šíriť prehnaný optimizmus. Určite však vieme, že nástupom mladých chlapcov sa zvýšila jednak konkurencia a okrem toho pribudla agresivita, nasadenie, pohyb. Dlugoš s Rokošným by nám zase  mohli pomôcť v koncovke a realizácii finálnej fázy akcií,“ pripomenul Š. Jacko.

 V inej pozícii bol -  a vyzerá to tak, že aj je – Sabinov. Priaznivci MFK Slovan majú v živej pamäti heroické výkony tímu, ktorý statočne bojoval o udržanie si príslušnosti v tejto súťaži. To vyšlo, lenže niektoré signály nasvedčujú tomu, že  problémy nepominuli. Týka sa to najmä hráčskeho kádra, ktorý sa nejako neskvalitnil. Naopak, tréner Jaroslav Galko sa domnieva, že patálie s počtom kvalitných jednotlivcov pretrvali. „Je zložité získať chlapca, ktorý má na to, ale si aj uvedomuje, že bez tréningu ďaleko nezájde. V amatérskom futbale hráči dajú prednosť radšej nižším súťažiam, kde sa prezentujú bez nejakej väčšej námahy. Pokiaľ však majú zaberať už aj v týždni v príprave naplno, je to problém.“ J. Galko vymenoval jedným dychom, že mančaft prišiel nielen o Dlugoša, ale aj brankára Zlatohlavého a Popovca, ktorému sa skončilo hosťovanie a odišiel do Pušoviec. Sabinovčania nezískali žiadnu výraznú posilu a musia sa spoliehať hlavne na tých, čo zostali „Niektorí z nich majú pred sebou kusisko práce, preto je priskoro hovoriť o nejakých plánoch. Prvé zápasy odhalia, na čom sme,“ uviedol kormidelník Sabinova.