Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 07. 2015 o 14:03

Pred štartom do sezóny: MFK Snina

autor: Marián Škuba
1419x čítanéTreťoligista spod Sninského kameňa stavia na vlastných odchovancoch, legionárom iba Vyshnevskyi.

Treťoligovú letnú prípravu bez peripetií absolvovali futbalisti MFK Snina, všetko nasvedčuje tomu, že do roka budú mať futbalisti mesta pod Sninským kameňom v areáli štadióna aj ihrisko s umelým trávnatým povrchom. O letných medzisezónnych týždňoch sme sa porozprávali s Františkom Hancom, trénerom „áčka“.

Môžete z pozície trénera vyjadriť spokojnosť s letnou prípravou?

"Môžem povedať, že áno. Chlapci chodili na tréningy v hojnom počte, odohrali sme dosť prípravných zápasov, aj po dva v týždni, obchádzali nás vážnejšie zranenia, takže letná príprava bola celkom úspešná. Súťaž ukáže, do akej miery sa to prenesie zápasovo."

Sninský futbal už tradične stavia na vlastných odchovancoch, v uplynulej sezóne boli aj ukrajinskí hráči. Nastali v kádri veľké zmeny?

"Veľké zmeny neprebehli, Vyshnevskij ostáva u nás, k príchodom možno radiť dorasteneckého brankára Jožka Kopťára, hráč Erik Matús, Lelko sa nám vracia z hosťovania v Lokomotíve Košice, keďže ukončil školu. Ostatok ostal pohromade, tak ako bolo v uplynulej sezóne"

Na chvíľu sa objavil v sninskej príprave aj Jožko Skvašík...

"Trénoval s nami. Vyšli sme mu v ústrety, aby mal kde trénovať v čase, keď si hľadal angažmán. Viacmenej sme ani na neho netlačili, bola to posledná možnosť, ak by mu padli všetky alternatívy. Potom by ostal, jesennú časť by odohral s nami. Momentálne to neriešime, i keď určite by sme sa potešili, ak by nás posilnil"

Začína sa nová sezóna, aj v súťažnom ročníku 2015/2016 sa očakáva, že MFK Snina sa bude pohybovať v hornej polovici tabuľky...

"Určite chceme byť v tabuľke hore. Keď budeme zdraví, budú nás obchádzať karty a tresty, verím, že máme mužstvo, aby sme medzi päticou mali aj my svoje miesto."

Prvým zápasom je podľa vyžrebovania hneď derby ŠK Futura Humenné - Snina.

"Je to špecifické, zatiaľ tajné. Pripravujeme sa na zápas, ktorý zatiaľ nevieme kde budeme hrať a proti komu budeme hrať. Na predzápasovú prípravu to nie je optimálna situácia, ale verím, že sa s ňou vysporiadame."