Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 07. 2015 o 19:12

Bez silných rečí s taktickou obozretnosťou

autor: Pito
1482x čítanéPriaznivci, ale aj hráči a tréneri či funkcionári sa nevedia dočkať, kedy sa rozkrúti nová ruleta futbalových bojov v rámci najvyššej regionálnej súťaže. Predsa len prestávka je napriek poctivému tréningovému procesu oveľa „nudnejšia“ než samotné súperenia o body. Okrem toho treba brať do úvahy aj možnosti fanúšika na pravé športové vyžitie sa, čo je v menších mestách a v obciach dosť oklieštené.

 Niektorí zástupcovia idú do novej sezóny III. ligy s menšími obavami, iní si veria a dúfajú, že kvalitný tréningový proces premenia na zisk skalpov a dobrého umiestnenia. Málokde však niečo konkrétne naznačujú, čo je nielen istá taktická obozretnosť, ale skrýva sa za tým aj fakt, že v tejto súťaži si nikto nemôže byť ničím istý. Zaujímavé je, že sú kluby, kde sa súpiska  dala poriadne do pohybu, ale aj také, kde zostal kameň na kameni. To je prípad Giraltoviec. S MFK Slovan je spojená ešte jedna menšia kuriozita. Pôvodne tréner Vladimír Rusnák už pred  koncom minulého ročníka avizoval, že končí na lavičke, no napokon zostal. „Je to tak, pokračuje ďalej s rovnakým mužstvom ako dosiaľ,“ nechal sa počuť manažér klubu Jozef Mati. Pripomenul aj novinku týkajúcu sa hracieho dňa domácich meraní síl  a namiesto obvyklej nedele budú Giraltovčania tentoraz v akcii už v sobotu. „Máme mladý kolektív a bolo to želanie chlapcov, aby mali posledný deň v týždni voľný,“ dodal Jozef Mati.  Na margo cieľov v ročníku konštatoval, že ambície siahajú k priečkam do šiesteho miesta a určite zámerom bude, aby výkony boli rovnako stabilné v jesennej a potom aj jarnej časti. Lebo v minulej sezóne to ani zďaleka tak nebolo  a hlavne odveta sa miestami niesla v čudnom duchu výkyvov a nezachytenia správneho rytmu.

 Iná situácia ohľadom obsadenia trénerského postu nastala v Stropkove, kde sa kormidla ujal Svidníčan Pavel Piršč. Hoci medzi týmito mestami panuje rivalita, kouč  nevidí na tom nič čudné, že by mal viesť susedov. „Veď som v Stropkove  rad rokov hral a poznám tunajších ľudí rovnako ako oni mňa. Prirodzene, aj u nás nastali nejaké rošády v kádri, ale nie nejaké výrazné. Našou prioritou je hrať tak, aby sme prilákali diváka a podávali konsolidované výkon y doma aj vonku a počas  celého ročníka.“ Lodivod narážal na to, že naposledy v jeseni MŠK Tesla doslova exceloval a prekvapil bez nejakej prípravy, kým po kvalitnom prípravnom období v zime prišla mdlá a rozčarujúca jar.

 Novinky sa týkajú aj juniorov Tatrana Prešov. Zelenobieli udávali tón v minulej sezóne a pohybovali sa na špici pod vedením Jána Karaffu. Ten však už mladíkov v zelenobielom drese ďalej viesť nebude, lebo po organizačných zmenách sa béčko „prilepilo“ viac k devätnástke a na starosti ho bude mať Stanislav Baran. V kádri sa objavilo niekoľko hráčov práve z U-19, kým Kamenčík a Hirka odišli do iných tímov. Určite aj naďalej hlavným poslaním rezervy bude spolupracovať na vytváraní konkurenčného tlaku v prvom tíme a umožní áčkarom rozohrať sa po rekonvalescencii, dlhšom hernom výpadku či poklese formy.