Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 07. 2015 o 13:56

Pušovský nováčik sa teší na súperov z okolia

autor: Pito
1594x čítanéZvlášť pre nováčikov v regionálnych súťažiach posledné dni pred štartom pomaly utekajú. Nevedia sa totiž dočkať svojej premiéry a na druhej strane sú aj plní očakávania z toho, čo ich čaká v lepšej konkurencii. To platí aj pre Pušovce, ktoré si zahrajú v novej sezóne v treťoligovej súťaži.

V minulých sezónach hráči TJ Rozvoj zvládli svoje vystúpenia na výbornú, lebo sa im podarilo postupovať stále vyššie a to presvedčivým spôsobom. Na prvý pohľad by sa zdalo, že chuť Pušovčanov sa nezastaví ani III. lige.„Chceme hrať dobre, ale nehovoríme o iných zámeroch, lebo v druholigových zápoleniach by už všetko muselo byť iné. Budeme skôr v pozícii nováčika bez štatútu nejakého favorita, lebo si uvedomujeme, že nás čaká tvrdšie súboje a  dobre trénovaná konkurencia,“ zamietol nejaké teórie ohľadom opakovaných postupových ambícií staronový tréner Tomáš Suslo. Ten sa znezrady ocitol znovu pri kormidle, keď v minulom ročníku viedol vo štvrtoligovej súťaži zverencov až dovtedy, kým pár kôl pred koncom prvého „polčasu“ nerezignoval. Lenže keď ho v lete oslovili funkcionári, tak privolil na novú spoluprácu, lebo už aj tie veci, ktoré boli predmetom jeho odchodu, sa podarilo utriasť. „Stále som sledoval počínanie si chlapcov a postrehol som všakovaké signály. Takže som nezavrhol ani to, že by som sa znovu ukázal v tunajšom klube.“ Nuž, jarná odveta pre tento celok nedopadla tak skvele ako jeseň a to zrejme vinou viacerých negatívnych skutočností. „Možno to neklapalo v kolektíve všetko tak, ako by malo.“ Po odchode T. Susla došlo k rôznym zmenám, nakoniec súťaž dokončila hráčsko-trénerská dvojica Peter Zahradnik a Ján Novák. To však - a každému to bolo jasné – išlo o len dočasné riešenie, vedelo sa,že musí prísť kouč s víziou a perspektívou. „Budeme sa chcieť popasovať o stred súťažného poľa, všetko navyše, pravdaže, privítame.“ Z kádra odišiel práve skúsený Zahradnik a tiež nositeľ kvality Seman a rovnako tak S. Andrič.. Naproti tomu staronovou ďalšou tvárou je strelec  Eliaš, ktorému skončila hosťovačka z v Lipanoch a zo Sabinova pribudol Popovec. Na tréningoch sa ukázali aj ďalší hráči – Makara z Plavnice, prešovskí borci Jopek a Kysela, a Ukrajinec Mazur, no do poslednej chvíle funkcionári lovili v ďalších rybníkoch. „Priebeh bojov ukáže, ako na tom sme, či sme sa posilnili alebo oslabili. V každom prípade sa tešíme hlavne na derby s Giraltovcami, ale i na ďalších rivalov z okolia – Prešov, Lipany, Sabinov, ako aj na celky, čo hrali naposledy v druhej lige. Musíme sa zamerať viac na bránenie, lebo tentoraz nemôžeme očakávať, že neustále budeme my útočiť a súperi sa iba brániť. Narazíme na iných rivalov, vyspelejších a skúsenejších. Domáce prostredie bude pre nás podstatné, ale ani vonku nemienime byť odovzdaní. Chlapcom prízvukujem, že si musia osvojiť agresívny herný štýl a vyrovnať sa musia s inými nárokmi,“ dodal tréner Pušoviec Tomáš Suslo.