Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 08. 2015 o 11:57

Bolo by načase zbaviť sa stresov

autor: Pito
1459x čítanéPodľa toho, ako dopadli sabinovskí treťoligisti v úvodnom kole na ihrisku Plavnice, by sa zdalo, že starosti so záchranou, ktoré ich prenasledovali v uplynulom ročníku, sú už nadobro minulosťou. Lenže vydarený štart nič neznamená, môže len navodiť príjemnú atmosféru pred ďalšími bojmi.

To si uvedomujú aj v MFK Slovan. „Držíme sa pri zemi, lebo vieme, že máme slabiny a niektoré veci nie sú ešte usadené tak, ako by sa patrilo,“ zachoval si triezvy pohľad na vec tréner Jaroslav Galko.  Pred premiérovým vystúpením mu nebolo veľmi do reči, lebo na poslednú chvíľu musel viackrát meniť zostavu, ktorú nosil v hlave. V deň zápasu mu P. Kolpák oznámil, že je chorý a navyše nevedel, či bude môcť rátať s ukrajinskými legionármi. Tí sa ukázali v niektorých vstupných zápasoch na jar, ale potom odišli a nevrátili sa. Pred začiatkom tejto sezóny znovu prišli a zase odišli. „Takže som nebol v obraze, či to stihnú  tak, aby boli k dispozícii pred vystúpením s Plavnicou. Ukázali sa však na poslednú chvíľu a patrili medzi opory tímu. Stopér  Ryčuk zaplátal dieru po odchode Popovca a ofenzívny  krajný hráč Miljutin zase vystužil našu silu v útoku.“  V Plavnici po prvej dosť nevýraznej polhodine udreli prvý raz hostia práve zásluhou neskôr spomínaného Ukrajinca. Onedlho však mohol byť stav vyrovnaný, lenže domáci nezvládli zakončenie v tutovke. „Súper hral na vysoké lopty, mal na to vhodné typy hráčov, ktorí boli urastení a tak zakaždým som hlavne pri štandardkách tŕpol, aby sme neinkasovali. Lenže naša obrana to všetko ustrážila a nedovolila domácim, aby nás zaskočili.“  Druhý polčas bol v znamení výraznejšej snahy hostiteľov zmazať manko. „Nám sa príliš nedarilo kombinovať v strede  poľa a podržať loptu, predsa len niektorí noví hráči sa ešte celkom nezorientovali a mladí musia na sebe popracovať. Našťastie sme mali dosť priestoru na brejkové situácie, čo využívala hlavne dvojica Vranko – Miljutin, pričom zahraničný hráč mal niektoré výborné možnosti, ale ich nezúročil. Predsa sme však udreli  aj druhý raz práve po akcii Vranka a odniesli si plný bodový zásah.“ Káder Sabinovčanov prešiel v lete výraznou obmenou. Odišiel nielen Popovec, ale aj Dlugoš, nahradiť ktorého bude zrejme dosť problém. Okrem toho sa pobral preč aj R. Sochovič a tak sa otvára možnosť pre ďalších. Pribudol mladý Palčo a priestor sa tak naskytá aj iným dorastencom. „Nehovorím, že máme málo futbalistov pokope, ale ťažko hovoriť o nejakej výraznejšej kvalite u niektorých. Na tú si musíme ešte počkať, kým sa menej skúsení ostrieľajú a naberú patričné finesy,“ dodal Jaroslav Galko  s tým, že tento týždeň bude poriadne vyčerpávajúci a náročný vzhľadom na tri odohrané kolá. Najprv MFK Slovan hostí Futuru a v sobotu vycestuje do Vranova. „Verím, že kondične to ustojíme, hoci si uvedomujeme, že niektorí chlapci majú náročné zamestnanie a narobia sa fyzicky. Dobre sme začali, nuž bodaj by nám elán vydržal aj naďalej,“ konštatoval sabinovský lodivod. Ten si vedno so zverencami nie tak dávno užil dosť stresov a bol by rád, keby sa im v nastávajúcom období vyhol.