V derby - nederby body Snine

autor: Marián Škuba
1374x čítané

Rozhodli dva góly za dve minúty. Zajtra domáca premiéra s Vranovom.

V tretej futbalovej lige cestovali sninskí futbalisti na zápas s humenským ŠK Futura na svidnícky štadión. Práve tam totiž bude mať humenský klub v kategórii seniorov domáce prostredie. Sninská výprava veľa informácií o svojom súperovi nemala, no napokon sa spod Dukly vracala s plným trojbodovým ziskom.

O výsledku rozhodla pasáž úvodu druhého polčasu. V 51. minúte zahral Popovič štandardnú situáciu iba do múra, lopta sa dostala k Dickému, ktorý si všimol práve bežiaceho Popoviča z druhej vlny, posunul loptu za obranu a sninský stredopoliar bez účasti v ofsajdovom postavení tutovku využil. Hneď o dve minúty po tečovanej prihrávke sa lopta dostala k Červeňákovi, ktorý na pravej strane našiel Ferka a ten nekompromisne krížnou strelou zvýšil sninské vedenie.

Po trojbodovom výsledku tak mohol mať sninský tréner blízko k spokojnosti. „Bol to typický zápas začiatku sezóny. Pre nás to bol špecifický zápas z toho dôvodu, že sme nevedeli, aký súper proti nám nastúpi. Či budú na druhej strane aj niektorí futbalisti z humenského kádra alebo len svidnícki. Prvý polčas bol obojstranne rozpačitý, nervózny, možno aj vplyvom dusného počasia veľa futbalovej kvality nemal. Až po obrátke sa to z našej strany zlepšilo, dva „zlepené“ góly určili naše víťazstvo. Súpera hodnotiť nebudem, možno sa jeho káder ešte obmení, z našej strany to nebol oslnivý výkon,“ poznamenal František Hanc na margo „derby“ podľa názvu mužstiev.

Treťoligisti pokračujú začínajú „anglickým“ týždňom. Po nedeli prichádza ďalší zápas hneď v stredu. Sninčania na svojom trávniku privítajú Vranov, na ktorého nemajú z uplynulej sezóny vôbec dobré spomienky. Doma prehrali 0:1 a u súpera 0:2... „Vieme o tejto bilancii, Vranovčanom máme čo vracať. Nachystáme sa čo najlepšie, s cieľom, aby v prvom domácom zápase sezóny ostali body doma,“ dodal sninský tréner.