Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 08. 2015 o 11:42

Neustať v zhromažďovaní odvahy

autor: Pito
1573x čítanéPoriadnou šichtou aj pre nováčika najvyššej regionálnej futbalovej súťaže z Pušoviec boli tri kolá vtlačené do jedného týždňa. Hráči TJ Rozvoj po vstupnej remíze s Lipanmi vzápätí zaknihovali znovu na vlastnej pôde výhru s Plavnicou, aby naostatok v prvom vystúpení vonku vo Svidníku podľahli Future najtesnejším rozdielom.

„Svidníčanov sme dobre poznali, však sme s nimi absolvovali aj posledný prípravný zápas, no tentoraz to dopadlo lepšie pre súpera. Ten sa pripravil na náš spôsob hry, zabezpečil zadnú líniu a vedel nám prekaziť akcie. My sme do prestávky veľa toho nepredviedli, ale v druhom polčase sme už boli jasne lepší. Napriek horúčave sme sa výraznejšie pohybovali, boli sme aktívni. Lenže do šancí sme sa nedostávali, takže gól sme ani nemali pomaly z čoho streliť. I tak si ale myslím, že sme mali na to, aby sme uhrali lepší výsledok, no v jednom prípade, keď Mazur trafil do brvna, sa od nás odklonila šťastena,“vrátil sa k vystúpeniu pod Duklou tréner Pušovčanov Tomáš Suslo. Inak, stojí za zmienku, že v minulom ročníku vo švrtoligovom súboji jeho zverenci Svidníčanov v ich prostredí doslova rozprášili. Teraz to však už bolo o inom. Zaujímavosťou je tiež to, že v radoch domácich sa predstavil L. Hricov, ktorý bol predtým kmeňovým hráčom TJ Rozvoj (naposledy hosťoval v Zámutove), no pár dní pred zápasom sa stal definitívne hráčom Futury aj pričinením ústretovosti predstaviteľov Pušoviec a tiež ich trénera. Ako to býva, „odmena“ za to prišla v podobe akcie, keď vo finálnej prihrávke autorovi jediného zásahu Paňkovi mal prsty práve tento kanonier . „Bolo to naozaj o tom, kto sa ako prvý presadí v koncovke. Žiaľ, boli to domáci a to rozhodlo,“ komentoval prehru kormidelník Pušoviec.  Ukazuje sa, že musí ešte viac nabádať zverencov k odvahe a na cudzích ihriskách, lebo bez útočnej aktivity to jednoducho nepôjde. „To je práve ten rozdiel medzi štvrtou ligou a touto súťažou, lebo v nej sú už kvalitnejší súperi, trénovanejší hráči. Preto musíme byť nápaditejší, priebojnejší a dravejší, rovnako tak nám prichodí viac sa zamerať na eliminovanie kontier rivala.“ Kým v premiére proti jednému z favoritov Pušovce ešte doplatili trošku aj na nováčikovský rešpekt a na to, že si ešte natoľko neverili a potrebovali sa otestovať, v ďalšom meraní síl proti Plavnici už sa uplatnili aj gólovo. „Oproti duelu s Lipanmi sme si viac verili a neboli sme takí opatrní, rešpekt nás až tak neopantal.“  V tomto stretnutí sa  strelecky presadil L. Eliaš, ale vo Svidníku bol napríklad pozorne strážený. „Musíme byť ešte výraznejší vo väčšom počte hráčov pri podpore ofenzívnych akcií.“ Nuž, Pušovčania  sa už sústredia iba treťoligové zápolenia, lebo do pohára sa znovu neprihlásili.„Pre nás je liga podstatná, smerodajná a tú považujeme za vrchol snaženia. Nechceme, aby boli hráči myšlienkami rozhádzaní, ale koncentrovali sa iba na súťažný zápas,“ vysvetlil pohnútky klubu Tomáš Suslo.