Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 08. 2015 o 12:50

Najprv akcelerovali, potom išli na voľnobeh

autor: Pito
1497x čítanéSabinovskí treťoligoví hráči výborne odštartovali aktuálny ročník najvyššej regionálnej futbalovej súťaže výhrou v Plavnici, ale v ďalších dvoch meraniach síl to išlo s nimi dolu kopcom. Akoby išli na voľnobeh. Najprv remizovali na vlastnom trávniku s Futurou a naposledy zase zostali na štíte hostiteľského Vranova.

 Zrejme predsa len náročný zhustený program bol nad sily MFK Slovan, veď tréner Jaroslav Galko už pred vstupom do zápolení avizoval, že kvalita sa oproti minulej sezóne nezvýšila. A vyzerá to tak, že má pravdu aj v tom, že mladí jednotlivci musia na svojich schopnostiach poriadne zamakať, pokiaľ chcú zvládnuť  nároky súťaže bezo zvyšku. Lenže momentálne ťažko robiť závery, či kolektív je vyspelejší než v minulom ročníku, keď hasil požiar v hodine dvanástej a udržal sa v súťaži vďaka výbornej jarnej odvete alebo zostal približne na rovnakej úrovni. Skutočnosť je však taká, že v ostatných dvoch vystúpeniach to veľká sláva nebola. Po eufórii a zisku troch bodov z plavnickej pôdy proti Future prišlo aj sklamanie. „Mali sme naozaj i šťastie, že sme zlikvidovali nepriaznivý stav o päť minút dvanásť,“ rozhovoril sa útočník Róbert Lapoš a pokračoval: „Neboli sme vo svojej koži, od začiatku stretnutia nám takmer nič nevychádzalo. Akoby na nás doľahla nejaká únava alebo nervozita, neviem si to vysvetliť. Súper naopak vynikal pohybom, kombináciami, unikal po krídlach, ťažil z pohyblivosti krajných hráčov, ktorí výborne centrovali do našej šestnástky a tak sme aj inkasovali. Hostia boli živší, odpočinutejší, možno i preto, lebo niektorí ich hráči neúčinkovali v predošlom kole.“ Domáci sa dušovali, že idú vyhrať, ale počas stretnutia im nebolo veľmi do spevu a v duchu sa modlili, aby aspoň neprehrali. Možno ich túžba bola vyslyšaná, lebo predsa zvráti nepriaznivý stav.„Hostia spozorovali, že nie sme na tom najlepšie, snažili sa a chceli vyhrať, no našťastie im to nevyšlo a odolali sme. Je však pravda aj to, že vzhľadom na to, ako sa to odvíjalo na trávniku, sme uhrali azda maximum.“ Aj R. Lapoš nie je spokojný s celkovou bilanciou a hlavne s tým, že dosiaľ ešte ani raz neskóroval. „Verím však, že pokiaľ mi to prvý raz padne, potom sa rozbehnem,“ zamyslel sa nad streleckou „prestávkou“ borec, ktorý bol nie tak dávno kanonierom súťaže a zaujímali sa oňho aj iné tímy, no napokon zostal v Sabinove a podľa jeho vyjadrenia minimálne do konca jesene bude hájiť farby tohto celku. Dúfa, že postupne prispeje k bodovým úlovkom svojho tímu aj gólovo. Vo Vranove mu to tiež nevyšlo, rovnako tak celému tímu MFK Slovan, ktorý v koncovke zlyhal. Pritom predtým hostitelia dva razy prehrali a vedelo sa, že potrebujú už zabrať. „Hralo sa zväčša od jednej šestnástky po druhú. Škoda, že domácim vyšla jedna akcia a ujali sa vedenia. Potom už Vranov len bránil vedenie, zameral sa na to, aby sme nevyrovnali a spoliehal sa na brejky, pričom niektoré mu takmer vyšli a tak mohla byť naša prehra ešte výraznejšia. Lenže keby sme využili ešte za nerozhodného stavu obrovskú príležitosť po sólovom úniku, mohlo to vyzerať celkom inak. Avšak futbal je aj o náhode, nepremenných príležitostiach a šťastí. Azda ho nabudúce zase budeme mať viac zase my,“ nádejal sa Róbert Lapoš.