Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 08. 2015 o 18:45

Dobšiná aj s desiatimi uhrala v Košickej bod

autor: Karol Csobadi
3365x čítanéV 2. kole sa do piatoligovej súťaže zapojila iba dvojica gemerských zástupcov, nakoľko Krásnohorské Podhradie malo voľno z dôvodu odstúpenia Gemerskej Polomy a tak sa tradičné derby už nekonalo. Gemerská Hôrka aj Dobšiná hrali na pôde súperov, odkiaľ si obaja po nerozhodných výsledkoch pripísali prvé tohtoročné body. Na dôvažok Dobšiná hrala od 30. minúty iba s desiatimi hráčmi.

Turňa (14) - Gem. Hôrka (10) 0:0

Gem. Hôrka: Izák - Tóth, D. Bodnár, Dostál, R. Szkokan, Lippai, R. Ferdinand, Ištók, V. Kováč, M. Lorinc, R. Kardoš  

Hostia cestovali do Turne opäť bez gólmana Skokana, ktorý sa rekreuje v Bulharsku, a tak sa v bráne podobne ako pred týždňom objavil obranca Izák.

"Musím konštatovať, že bod sa pre nás rovná akoby prehre, nakoľko sme celý zápas boli pánmi na ihrisku. Vypracovali sme si množstvo šancí, ale domáci akoby futbal hrať nechceli. Natlačili sa do vlastnej šestnástky, ktorú zabetónovali a iba odkopávali lopty. Ťažko sa nám tak presadzovalo v útoku. Chýbala presnejšia finálna prihrávka a taktiež zakončovanie nám proti obrannému valu robilo značné problémy. Škoda,  ak by aj domáci mali snahu zahrať si futbal, naša kombinačná hra by určite bola korunovaná aj trojbodovým zápisom,“ konštatoval Dávid Bodnár, hráč FK Gemerská Hôrka.  

 

Koš. Nová Ves (4) - Dobšiná (8) 2:2 (2:2), G: 15. Lumtzer, 42. Papaj - 5. F. Fabian, 9. Husár.

Dobšiná: Balúch - Martinko, J. Hutník, Fajdek, Husár, Ján Rochl, Bašták, A. Gallo, F. Fabián, Dudra, Turzák

 

Dobšinčania vycestovali do Košickej Novej Vsi iba s prepísaným počtom hráčov a tak lavička zívala prázdnotou. I napriek tomu mali  raketový nástup, keď už na konci desiatej minúty viedli rozdielom dvoch gólov, ktoré zabezpečili F. Fabián s Husárom. Domácim sa po niekoľkých minútach podarilo streliť Lumtzerom kontaktný gól a pred odchodom do šatní vyrovnali Papajom. To už hostia hrali s desiatimi. I napriek tomu bod ubránili.

"Po polhodine hry sa nám zranil Adam Bašták, a nakoľko nemal kto striedať, hodinu sme už potom hrali desiati. Niektorí hráči sú zranení a jeden čerpá ešte dovolenku. Dúfam, že v nasledujúcom kole sa už situácia zlepší a okrem hráčov v základe budeme mať aj striedačku,“ uviedol  Matúš Martinko, hráč MFK Dobšiná.