Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 08. 2015 o 13:24

V derby úspešnejšia Krásna

autor: Jaroslav Glovičko
1487x čítanéAj po derby na Opátskom zostal nováčik z Krásnej bez straty bodu a vyšplhal sa na post lídra. Stretnutia sa hralo v dobrom tempe a hostia umnou hrou v strede poľa ako aj lepšou koncovkou rozhodli o svojom víťazstve.

Fanúšikov to iste teší, rovnako ako aj vedenie klubu, ktoré teraz iste hľadá prostriedky na zvýšene odmeny pre  hráčov... Domáci kormidelník Karol Kisel mal pred stretnutí plnú hlavu starosti, lebo pre zranenia mu vypadli dvaja kľúčový hráči - Filip Kis a Peter Angelovič. V predchádzajúcich dueloch ich bolo na ihrisku cítiť a nik z lavičky ich nedokázal adekvátne nahradiť. Aj to poznačilo hru hostiteľov, ktorí dali súperovi v úvode viac priestoru na hru.

Napriek tomu, že mali optickú prevahu nedokázali z nej nič vyťažiť. „Vedeli sme, že Krásne je momentálne v „laufe“, preto absencia našich zranených hráčov nám skomplikovala taktiku. Museli sme niektoré posty preskupiť ešte pred stretnutím, v zápase sa nám zranil aj Kudlata, čo opäť narušilo našu koncepciu. Napriek tomu sme sa chceli zabojovať o dobrý výsledok. Súper má dobre poskladané mužstvo s viacerými skúsenými hráčmi. Aj keď oslabení sme v prvom polčase podali solídny výkon, ktorému však chýbalo lepšie zakončenie. V druhom polčase sme sa nechali opäť súperovi iniciatívu, nesplnili sme si niektoré pokyny a súper nás potrestal gólom,“ rozhovoril sa tréner domácich Karol Kisel. Gól jeho zverencov prebudil a mali niekoľko dobrých šancí, najviac mrzí hlavička Šostáka, ktorý z niekoľkých metrov netrafil opustenú bránku. „V tomto stretnutí sme nechceli prehrať, aj preto sme hru viac otvorili hrali niekedy iba na dvoch obrancov. Keď sa zdalo že, by sme mohli skórovať tak brankár Novák podržal svoj celok. Vyznamenal sa pri strelách Maďarika zo štandardky, ako aj ďalekonosnej strely Majného. Chýbalo nám viac futbalového šťastia, aby sme dali vytúžený gól. Súperovi môžem iba zagratulovať k víťazstvu, lebo dokázal streliť rozdielový gól,“ povedal na margo prehry K. Kisel.

Aj vo štvrtom stretnutí potvrdil nováčik svoje ambície miešať kartami v hornej časti tabuľky. Doterajšie výsledky boli pre hráčov Krásnej povzbudením a v derby nemali čo stratiť iba získať. To sa im aj podarilo, keď Kónya strelil víťazný gól. „Na derby sme sa tešili, lebo majú špecifickú príchuť. Chlapci sa navzájom poznajú, tešili sme sa na dobré ihrisko ako aj futbalového súpera. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme dobrých dvadsať minút, ale ťažko sme sa dostávali do šancí. Neskôr domáci zvýšili aktivitu, napádali nás oveľa vyššie a vyviedli z miery. Chýbala potrebný pokoj pre finálnu prihrávku a koncovku. Predsa len sme dosiahli gól, ktorý nás povzbudil a veril som, že aspoň bod uhráme. Pre vývoj zápasu bol prvý gól dôležitý, hlavne v derby. Dovtedy sme súpera veľmi nepúšťali do šancí, len škoda, že Palencsár nedal poisťovací druhý gól. Domáci sme posadili na koňa, mal niekoľko šancí. Zápas sa mohol úplne otočiť, ale podržal nás brankár a to rozhodlo. Bolo to vydreté víťazstvo a teší viac, ako by sme vyhrali 5:0. Musím priznať, že sme vyhrali so šťastím, ale to patrí k športu,“ zhodnotil duel tréner Krásnej Tomáš Danko.

Nováčik vykročil do súťaže veľmi rázne a v jeho rozlete ho nedokázalo zastaviť ani V. Opátske, ktoré si pripísalo druhú prehru v rade. V tábore nováčika vládne spokojnosť, veď nik nečakal že v štyroch kolách nenájdu premožiteľa!