Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 08. 2015 o 16:29

Aj víťaz mal čo porazenému závidieť

autor: Pito
2937x čítanéV druhom kole Slovnaft Cupu sa už predstavili aj celky z vyšších súťaží. Do bojov zasiahol tiež Tatran Prešov, ktorý rozdrvil Perín v jeho prostredí. Pre domácich to bol veľký sviatok, lebo privítali zvučného súpera a hoci TJ Družstevník nemal nárok na lepší výsledok a v koncovke bol neškodný, predsa ľudia boli vďační za to, čo videli.

Určite si zelenobieli povzdychli, že bodaj by taká eufória bola stále aj na štadióne Tatrana, kde to miestami vyzerá tak, že diváci chodia len preto, aby si pošomrali, pokričali ( neraz na domácich), ponadávali. Okrem toho imponovala im aj pravá divácka kulisa, počet ľudí, ktorý bol zvedavý hlavne na nich. „Keby tak chodilo na naše domáce vystúpenia stále aspoň toľko ľudí,“ konštatovali unisono hráči víťazného celku. Nuž, na úvodné dva duely Prešovčanov v druhej najvyššej súťaži bolo síce na tribúne viac ľudí než obvykle, lenže ak pôjde všetko ďalej podľa lanskej tradície, tak neskôr bude povzbudzovať  oveľa menej priaznivcov.

Aj tentoraz nechýbal v zostave Tatrana Dávid Keresteš, jeden z mladíkov, ktorí od začiatku sezóny dostávajú pravidelne šancu. Ukazoval sa sľubne už v letnej príprave, nuž nečudo, že dostáva šancu aj v majstrovských zápasoch. V defenzívnom dvojbloku nastupoval najprv s D. Jackom, ale po jeho vylúčení v úvodnom meraní síl mal za partiaka legionára Tubonemiho. „Je mi jedno, s kým hrám v obrannej línii stredovej formácii, dokážem sa prispôsobiť.“ Hlavne prvý zápas novej sezóny proti Lokomotíve bol pre tohto urasteného mládenca zaťažkávajúci, lebo Tatran hral dlho v oslabení o vylúčeného D. Jacka. „Myslím si, že sme to vtedy zvládli s prehľadom, ale je pravda, že sme museli byť smerom dozadu obozretnejší, lebo súper mohol pohroziť,“ uviedol D. Keresteš, ktorý má iba 19 rokov. Mal podiel aj na ďalších výsledkoch zelenobielych, hoci aj naposledy znovu doma proti Liptovskému Mikulášu sa zrodila znovu len remíza. „Hoci sme nevyhrali, aj tentoraz sa ukázala naša lepšia trénovanosť. Ťažíme z kvalitnej letnej prípravy, sme kondične dobre nadupaní, veď zakaždým sme dokázali všetkých súperov fyzicky ubehať, vyšťaviť,“ uviedol mladík, ktorý sa už celkom adaptoval v seniorskom celku. „Možno ešte v prvom zápase som bol trošku nervózny, ale potom to už opadlo. Pravdaže, stále sa mám čo učiť a zdokonaľovať sa, zbierať skúsenosti. Máme v tíme aj zrelých borcov, ktorí vedia poradiť, pomôcť a verím, že popri nich výkonnostne ešte podrastiem.“  Najbližšie Šarišania  hostia Zvolen, ktorý je momentálne  na čele II. ligy s plným bodovým ziskom , pričom inkasoval iba jeden gól. V minulom ročníku v Prešove vyhral, ale teraz mu to domáci nemienia umožniť.„Sme odhodlaní konečne do tretice doma vyhrať a nie iba remizovať. Pokiaľ budeme stále koncentrovaní, neumožníme súperovi, aby sa presadil a dáme si pozor na zadné vrátka, azda sa nám to podarí,“ dodal D. Keresteš. Nuž, na súpiske hostí sú aj dvaja bývalí hráči Prešova – Kačala (ten však kvôli vylúčeniu v ostatnom zápase nebude hrať ) a Kamenčík, čo bude iste zaujímavé pre ich bývalých spoluhráčov. Okrem toho Zvolenčanov vedie Anton Jánoš, ktorý pred rokmi kormidloval práve Prešov. Na turnaji v Kokave nad Rimavicou v lete Prešov zdolal Stredoslovákov a rád by si zopakoval tentoraz to isté.