Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 08. 2015 o 18:19

Zbierali sympatie, nie body

autor: Pito
1459x čítanéVýborný štart automaticky neznamená ešte pokračovanie radosti. O každý gól a bod treba tuho bojovať vo všetkých dueloch, lebo úspešný vstup môže byť niekedy aj „zákerný“ , ak príliš ukolíše srdnatosť a ostražitosť. Sabinovskí treťoligisti síce výborne zvládli ouvertúru na ihrisku Plavnice, ale v ďalších stretnutiach to nebolo vždy podľa gusta.

Nielen vonku, ale i doma. Stačí si pripomenúť zaváhanie na vlastnom ihrisku s ŠK Futura, ako aj prehry vonku na ihriskách vo Vranove a v Stropkove. Lenže tréner Jaroslav Galko vie, že v schopnostiach kolektívu je dosahovať také výsledky, aby sa neopakovali veľké starosti so záchranou, ako v minulej sezóne. Hráči MFK Slovan dokázali svoje prednosti predtým v domácom prostredí proti juniorom Prešova, keď vyhrali jednogólovým rozdielom. Autorom gólu bol Róbert Lapoš, ktorý sa uplatnil po prvý raz v tomto ročníku. „Som rád, že mi to tam padlo a verím, že konečne sa strelecky rozbehnem,“ rozhovoril sa hrotový útočník, od ktorého sa čaká, že bude stále viditeľný v koncovke. Už v tomto zápase ukázali Sabinovčania zmysel pre kombinačný futbal, neradi sa zbavovali lopty, ale potrebujú zefektívniť svoje ofenzívne snaženie. „Musíme byť údernejší a viac sa tlačiť do šestnástky, dostávať sa k streľbe,“ konštatoval J. Galko. Je rád, že už nie je program mužstva taký nahustený, lebo podľa jeho názoru trojkolový týždeň  je pre amatérov „cez čiaru“. „Chlapci fyzicky robia a to potom na ich pohybe a výkonoch vidno, pokiaľ majú v nohách tri zápasy v priebehu pár dní. Napríklad pri prehre vo Vranove sme kondične odchádzali, kvalita hry nebola ktovieaká, ale nemožno sa tomu vôbec čudovať.“  Naposledy jeho zverenci prehrali rovnakým najtesnejším rozdielom aj v Stropkove, ale podľa kouča to bolo za celkom iných okolností než vo Vranove. „Myslím si, že sme boli futbalovo lepší ako domáci, ktorí mali v nohách predošlý náročný pohárový zápas. Preto na nás nevybehli, nedostali nás pod nejaký tlak. Naopak, v strede poľa nám to išlo lepšie, boli sme v pohode, len škoda, že Robo Lapoš tentoraz nemal už presnú mušku a nepochodil ani Vranko. Stačilo potom jedno zaváhanie pri centrovanej lopte, ktorú náš brankár  vyboxoval a domáci ju vrátili späť do našej brány. Bola to krutá a myslím si, že aj nie celkom kóšer porážka. Ukazuje sa, že pokiaľ nezaberú naši vysunutí ofenzívni hráči, potom sa dostaneme do problémov, lebo nevieme streliť gól a tak sa pripravujeme o lepšie výsledky.“ Hostia v Stropkove, ktorý dosiaľ neprehral, predviedli sympatický futbal, ale odmeny sa nedočkali. Musia si sami spytovať svedomie, prečo je to tak. „Darmo sme udávali tón v strede ihriska, tam sa zápasy nerozhodujú.“ Hoci v tíme sú viacerí, čo vedia potiahnuť rýchle akcie, brejky, predsa finálna fáza nie je taká účinná, ako by si tréner predstavoval. Najbližšie proti lídrovi z Krásnej musia – pokiaľ nechcú vyhorieť – hostitelia ukázať rozhodne viac odvahy a vtipu.  „Nazdávam sa, že tento súper je pre nás najlepšou motiváciou a predpokladám, že zverenci sa vytiahnu, aby dokázali, že si môžu trúfnuť proti každému,“ vyjadril presvedčenie tréner Sabinova.