Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 08. 2015 o 17:44

Najprv sa rozbehli, potom brzdili

autor: Pito
1340x čítanéNiekedy sa časť histórie opakuje ako cez kopirák, inokedy prichádzajú dajaké odchýlky. V minulom ročníku najvyššej regionálnej futbalovej súťaže hráči Giraltoviec obstáli v úvodnom kole na ihrisku juniorov Prešova. To ich potom nakoplo k ďalším dobrým výsledkom v nasledujúcich kolách. Rovnako úspešný štart mal kolektív MFK Slovan s tým istým rivalom a zase na jeho pôde aj v aktuálnej edícii.

 Lenže v ďalších vystúpeniach prišli kolísavé výkony aj výsledky. V troch zápasoch po sebe Giraltovčania nezískali plný bodový zisk a inkasovali aj pomerne dosť veľa gólov. Až naposledy v piatom kole konečne vyhrali zase, keď zaskočili domácich Trebišovčanov, ktorí len umocnili zistenie, že v tejto sezóne nie sú na tom najlepšie a po vypadnutí z druhej najvyššej súťaže sa stále len hľadajú medzi regionálnou elitou. „Preto sme si verili a nemali sme nejaké obavy vzhľadom na to, že Zemplínčania boli ešte nedávno druholigisti. Však aj proti nám nastúpilo niekoľko mladíkov,“ poznamenal Jakub Verčimák, ktorý zariadil víťazstvo Giraltoviec dvoma zásahmi. Naznačil, že mužstvo sa burcovalo a dodávalo si odhodlanie celý týždeň, aby konečne zase dostalo súpera na lopatky, lebo trojzápasová šnúra bez radosti prinášala už nervozitu a pochybnosti. „Mňa potešili nielen góly, ale hlavne to, že ako tím sme dominovali. Pre mňa osobne to bola aj akási forma satisfakcie, lebo predtým som v meraní síl s Bardejovskou Novou Vsou zahodil pokutový kop, čo ma dosť mrzelo.“ Nuž, hoci sa na konci tešili hostia, predsa na začiatku mali väčší dôvod na spokojnosť hostitelia, ktorí sa ujali vedenia. „To je pre nás už obvyklé, že sa dopustíme nejakého zbytočného zaváhania, ktoré rival potrestá a potom sa z toho dosť dlho spamätávame. Našťastie v tomto stretnutí to, že sme prehrávali, sa nám nevypomstilo.“ Do prestávky Giraltovce vyrovnali a to bolo pre nich veľmi povzbudivé, lebo si verili potom ešte viac. Po zmene strán oba celky chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, remíza neuspokojovala ani jedného z aktérov.„V závere, ktorý bol dramatický, sme mali najprv šťastie, lebo domáci nepremenili obrovskú šancu pričinením nášho brankára, ktorý skvele zasiahol a potom z rýchleho protiútoku som unikol z ofsajdovej pasce a po brejku rozhodol o osude zápasu.“ Nuž, MFK Slovan je znovu v plusových hodnotách v tabuľke pravdy  a nerád by túto métu už opustil. „Potrebujeme naplno bodovať aj v domácom prostredí a preto prikladáme veľký význam nasledujúcemu vystúpeniu pred vlastnými divákmi s Veľkými Revišťami.“  J. Verčimák narážal na to, že predošlé domáce duely nedopadli celkom podľa želania. Proti Stropkovu sa zrodila hladká prehra, s Bardejovskou Novou Vsou zase chudobná remíza. „Stropkovčania nás vyškolili, boli naozaj výborne disponovaní, hoci my sme im to uľahčili. Podľa mňa je to však jeden z najkvalitnejších celkov v súťaži.“  Problémom, ktorý navŕtava pohodu, sú starosti s kádrom, ktorý je dosť oklieštený. Čurlík, je dlhodobým maródom, k nemu pribudol Digoň a naposledy sa zranil Roba. Okrem toho v priebehu úvodnej pasáže súťaže Fiľakovský zamieril do Bard. N. Vsi. „Potrebujeme to ustáť, bojovať a zbierať body, lebo sme dosť labilní a pokiaľ nám nevyjde jeden zápas, vie to s nami zamávať,“ pripomenul Jakub Verčimák. Pravdaže, on osobne si želá navyše aj to, aby takých vydarených stretnutí, ako mal naposledy v Trebišove, bolo čo najviac.