Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 08. 2015 o 15:30

Nováčik stále chytá kvalitu za chvost

autor: Pito
1539x čítanéPo známych skutočnostiach týkajúcich sa „presunutia“ humenského ŠK FUTURA do Svidníka tak vlastne v najvyššej regionálnej súťaži pribudol ďalší nováčik, keďže FK Drustav prestal účinkovať v IV. lige Sever a jeho hráči tvoria väčšinu aktuálneho kádra (z Futury zostal iba Petričko a pribudli bratia L., A. a M. Hricovovci zo Zámutova, ďalej aj Bednár z Ľubotíc, Potoma zo Stropkova a v rovnakom klube ukončil hosťovanie i Safko ml. a na súpiske sa ukázal tiež Kochan z Tisinca).

Takže treba si zvykať na novú skutočnosť, že terajší názov klubu  je síce de iure spätý s humenským futbalom, ale de facto ide o svidnícky mančaft. Podstatné je, že, že v III. lige sa objavili hráči, z ktorých mnohí si len z vykajú na náročnejšie zápolenia. Lebo získať právo štartu je jedna vec, ale dokázať primeranú kvalitu zase druhá.  Svidníčania sa o tom presvedčili už v doterajších vystúpeniach. Naposledy utrpeli zase v domácom prostredí druhú porážku a navlas rovnakým výsledkom ako v úvodnom kole proti Snine. Tentoraz nestačili na rozbehnuté Lipany. V predošlých dvoch meraniach síl dostali päť gólov a nedali ani jeden. Síce majú dosiaľ na konte výhru s Pušovcami a remízu v Sabinove, no tri porážky, pritom iba jedna sa zrodila vonku, mrzia. „Obe porážky – proti Snine aj Lipanom – mali veľa podobných vlastností. Čo z toho, že sme začali celkom sympaticky, bez obáv a pomerne solídne, keď sme sa v ďalších minútach nevyvarovali detinských chýb, ktoré stačili súperom na to, aby nás zrazili na kolená,“ povzdychol si tréner Ľubomír Horochonič . Mrzelo ho hlavne to, že už do prestávky bolo vlastne isté, že body si odnesú hráči Lipian. Hoci sa snažil ešte zverencov zmobilizovať a urobil aj nejaké korektúry v zostave, nestačilo to na rozbehnutého rivala. „Kontaktný gól bol na prvom mieste, k tomu som chlapcov nabádal, lebo som veril, že pokiaľ ho strelia, tak sa ešte môžeme chytiť a zápas zdramatizovať. Lenže to sa nestalo. Trafili sme síce raz do žrde, ale celkove naša hra nemala potrebnú energiu, šťavu, boli sme v kŕči, nervózni, nepresní.“ Aj tento duel Future ukázal, že má čo dobiehať v hernom prehľade a skúsenostiach. „Naši hráči sa ešte len stále zoznamujú s touto súťažou, ktorá je podstatne náročnejšia a kvalitnejšia ako švrtoligové zápolenia. Lipany hrali toľko, koľko potrebovali, ich hráči mali prehľad o sebe, videli sa na ihrisku. Toto presne nám ešte chýba.“ Zdá sa, že nejaký čas potrvá, kým sa svidnícki hráči celkom adaptujú a chytia potrebný vietor do plachiet, aby boli oveľa rovnocennejším súperom. „Nemajú ešte takú kvalitu, aby sme si trúfali príliš vyskakovať, hoci netvrdím, že lepšie ďalšie výsledky nedosiahneme. Predsa aj v Sabinove až na inkasovaný gól v závere stretnutia či doma s Pušovcami to bolo celkom dobré. Lenže chce to aj trpezlivosť a neustále odstraňovanie nedostatkov.“ Trénera Ľ. Horochoniča trápia hlavne nepochopiteľné výpadky jednotlivcov, ktoré by sa podľa neho nemali objaviť ani v mládežníckych súťažiach. Navyše aktuálne je doplnenie kádra v každej formácii. „Hlavne skúsený stopér by nám súrne pasoval, ale rovnako aj tvorivý záložník a úderný hrotový hráč,“ dodal tréner Svidníka, ktorý verí, že s pribúdajúcimi súbojmi bude herný prejav ucelenejší a nevyskytne sa v ňom toľko kazov.