Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 08. 2015 o 16:02

Stále byť pripraveným chopiť šancu za pačesy

autor: Pito
1266x čítanéFutbalisti Tatrana Prešov majú tiež pred sebou náročné obdobie a anglický týždeň. Najprv sa predstavia v Bardejove v šarišskom derby, potom ich čaká zápas 3. kola Slovnaft Cupu na pôde Hanisky a do tretice budúcu sobotu hostia FC VSS Košice v prestížnom ďalšom derby.

Aj z toho dôvodu sa tréner zelenobielych Stanislav Varga snaží rozložiť záťaž rovnomerne na širší okruh zverencov a prakticky v každom doterajšom vystúpení urobil nejaké obmeny v základnej zostave. Niekedy daktorých hráčov nasadí od začiatku, inokedy im zverí rolu náhradníkov a posiela ich na pľac ako striedajúcich hráčov. Typickým príkladom takéhoto pendlujúceho jednotlivca je Artúr Benes, ktorý najprv v prvom kole nezasiahol do hry, potom v Rimavskej Sobote prišiel na ihrisko tesne pred koncom a napriek tomu strelil gól. Aj preto si vyslúžil flek v základnej jedenástke proti Liptákom, no naposledy proti Zvolenu si zahral zase len omrvinku z hracieho času. „Zostava je vždy vecou trénera a je na nás, hráčoch, aby sme boli nachystaní tak, aby sme ho presvedčili. Preto sa i ja snažím – bez ohľadu na to, kedy nastúpim – podať maximálny výkon,“ rozhovoril sa mladý ofenzívny záložník, ktorého zásah v Gemeri bol jeho iba druhým v áčku Tatrana. Predtým sa mu premiérovo podarilo skórovať ešte v jarnej časti v základnej fáze minulého ročníka proti Moldave. Pre tohto 22-ročného mladíka je práve najbližšie meranie síl v Bardejove svojím spôsobom špecifické, lebo práve v tíme domácich pred časom hosťoval. „Pravdaže, rád by som hral čo najviac a ukázal sa pred divákmi i bývalými spoluhráčmi, ale podstatné je, aby sme obstáli ako kolektív. A ako spomínam na hosťovanie v Partizáne? Bol som tam pol druha roka a práve vtedy som sa prvý raz zviditeľnil aj gólovo v druhej lige v zápase s Podbrezovou. To bol príjemný moment. Bol som tam vtedy aj s ďalšími chlapcami z Prešova – Janom Dzuríkom a Ľubom Ivankom-Macejom. Veľa som sa však k slovu nedostal, predsa len bol som zelenáč, ale zase na druhej strane som sa snažil pochytiť všeličo od skúsenejších spoluhráčov. Po návrate  do materského klubu sa snažím preniesť tieto poznatky do svojej hry a bojujem o to, aby som mal dobrú východiskovú pozíciu,“ uviedol A. Benes. Ten v lete ešte nevedel, či zostane v Prešove, lebo bol na prijímacích pohovoroch na druhý stupeň štúdia na ekonomickej univerzite. Skúšal sa uchytiť v Rakúsku, ale nedopadlo to podľa jeho predstáv. „Najprv som trénoval s jedným treťoligovým celkom, no tam nebolo dostatok peňazí. Odtiaľ som zamieril do ďalšieho piatoligového mužstva, kde to zase nebolo na primeranej futbalovej úrovni. Tak som sa vrátil domov.“ Teraz sa usiluje byť potrebným a užitočným, zastať si miesto, pokiaľ sa mu ujde. Vie, že všetko je v jeho rukách. „Našťastie nám to zatiaľ ide celkom dobre, neprehrali sme a dúfam, že túto bilanciu si udržíme aj po nastávajúcom derby v Bardejove,“ dodal Artúr Benes.