Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 08. 2015 o 19:48

Tentoraz mali znovu hrdinu za svojím chrbtom

autor: Pito
1384x čítanéVzájomné zápasy v rámci šarišského derby na druholigovej úrovni bývajú zväčša vyrovnané, tesné a niekedy aj s prekvapivými výsledkami. Inak tomu ani nebolo naposledy, keď Bardejovčania privítali Prešovčanov. To, že si body mužstvá delili, iste viac zarmútilo domácich a skôr rozveselilo hostí. Obraz hry totiž hovoril jasne v prospech Partizána, no Tatran predsa nezostal na konci na ocot.

„Futbal je vždy o detailoch, maličkostiach, náhodách a šťastných či nepríjemnejších momentoch. Nám sa to už v doterajšom priebehu ročníka stalo, niektoré duely sa nevydarili preto, lebo sme stroskotali v koncovke a triafali sme žrď i brvno. Tentoraz sme mali v závere zase šťastenu na našej strane, lebo sa nám podarilo odvrátiť prehru. Avšak to neznamená, že sme boli spokojní s výkonom hráčov, s ich prístupom, nasadením a herným pérejavom,“nechal sa počuť tréner zelenobielych Stanislav Varga. Určite mal radosť z toho, že v piatom meraní síl jeho tím neutŕžil porážku (to isté platí v súťaži  už iba o Liptákoch) a susedia nevyužili možnosť preskočiť Prešovčanov v tabuľke. Lenže na vyložené príležitosti to bolo jednoznačné pre domácich, no ako niekoľkokrát v tomto ročníku, aj tentoraz sa veľkou oporou ukázal brankár Talian.  V minulých dueloch, hlavne so Zvolenčanmi, zasahoval naozaj v pravú chvíľu, v okamihoch, keď sa lámal chlieb a hoci nemal vtedy veľa práce, predsa nestuhol a počínal si aj pri sólových nájazdoch protihráčov úspešne. Rovnako sa osvedčil aj tentoraz, no istú výhodu mal v tom, že bol viac v prevádzkovej teplote. „Dobrý brankár je vždy základom úspechu. Je dobré, že pokiaľ máme za sebou takú oporu, na ktorú sa môžeme spoľahnúť. Dodáva to istotu a my v poli si uvedomujeme, že sa nemusíme až tak strachovať, pokiaľ sa súper dostane do kontry alebo vyvinie nejaký tlak,„ poznamenal stredopoliar Tatrana Peter Katona. Ten sa stal nedávno otcom dcérky Karolínky a vtedy aj asistoval pri pôrode. „Aj som chcel narodenie druhej ratolesti osláviť gólom, ale zatiaľ to nevyšlo, azda to už dokážem nabudúce, no nemám takú vydarenú koncovku ako Dávid Leško, ktorý triafa do brány akoby nič,“ usmial sa skúsený borec. Inak, nezabudol podotknúť, že v mnohých zápasoch v minulom ročníku, ale aj v tomto urobili Prešovčania z mnohých brankárov hviezdy. „Samozrejme, nechtiac, keď sme gólmanov rozchytali a tí sa potom dostali do takého švungu, že nám neumožnili skórovať. Je dobré, že takú hviezdu teraz máme na svojej strane v podobe Jožka Taliana.“ Nuž, ochranca svätyne Tatrana vynikol proti L. Mikulášu, Zvolenu, ale hlavne naposledy v Bardejove. S. Varga si iste pomyslel, že keby sa k jeho výkonu priblížili aj viacerí hráči v poli, mohol byť iste ešte spokojnejší. Nuž, možno to tak bude už najbližšie v rámci pohárového zápolenia v Haniske.