Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 09. 2015 o 12:34

Spackali, čo sa dalo a za to pykali

autor: Pito
1456x čítanéVeľa nechýbalo , aby v uplynulom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže prišli o svoju doterajšiu neporazenosť všetky zostávajúce tri tímy. Napokon si nulu v kolónke porážok udržal iba líder z Krásnej, kým Stropkov aj Lipany si svorne pripísali prvú stopercentnú stratu v tomto ročníku. Kým v prípade MŠK Tesla to nebolo až také prekvapivé, celok ŠK Odeva pripravil veľké nepríjemné prekvapenie pre svojich fanúšikov.

Zverenci trénera Emila Jacka hostili Moldavu – posledný tím tabuľky, ktorý si dovtedy ani „neškrtol“. Lenže dalo sa očakávať, že FK Bodva nemieni už vystupovať naďalej v pozícii fackovacieho panáka. „Mali sme informácie o tom, že hostia sa posilňujú, zháňajú cudzincov, aby zastavili nepriaznivú bilanciu a tušili sme, že práve u nás sa budú chcieť vytiahnuť a rehabilitovať za predošlé výsledky. I tak sme však  nečelili dostatočne týmto chúťkam  a nechali sme sa zaskočiť,“ poznamenal asistent trénera domácich Štefan Jacko. Ako uviedol ďalej, zverenci sa mu nepozdávali už od začiatku stretnutia. Ktovie, či si až príliš pod kožu nepustili podvedomé myšlienky o tom, že sa nič nemôže stať a súper nie je dostatočne súci na to, aby im čosi vyviedol. Pokiaľ to tak bolo, tak sa hlboko prerátali. „Nepovedal by som, že chlapci nezobrali duel s plnou vážnosťou a hrali na pol plynu. Však do prestávky sme sa dostali do minimálne troch vyložených šancí, avšak vyšli sme v nich naprázdno a to akoby predznamenalo náš krach.“ Hostia boli opatrní, nič  „veľké“ nevymysleli, ale ich taktika spočívajúca v opatrnosti a vyčkávaní sa vyplatila. Udreli po prvý raz do prestávky a potom si to kontrolovali. Domáci síce po zmene strán vyrovnali, mali i ďalšie možnosti, avšak posledné slovo mali znovu hostia a dosiahli takmer senzačný výsledok. „Stačilo jedno zaváhanie, zbytočné vybehnutie a náhodný ďalekonosný pokus hosťujúceho hráča, aby sme dostali zase gól – rozhodujúci. Nemali sme proste svoj deň, pozahadzovali sme dosť príležitostí   a keby chlapci boli v koncovke pohotovejší a presnejší, mohlo sa zrodiť jednoznačné víťazstvo,“ dodal Štefan Jacko. Z porážky však nerobil žiadnu „vedu“, vie, že v dlhodobej súťaži sa pritrafia i takéto zakolísania.„Dôležité bude poučiť sa z toho a verím, že nič podobné nás už do konca ročníka nestretne. Mali sme naozaj neúrekom smoly, aká sa prihodí iba raz za čas.“ Niekedy aj úsilie a snaha nestačia na radosť, pokiaľ sa odvráti šťastena. Lipany to pocítili veľavravne v tomto stretnutí. Kým predtým oplývali dobrou náladou, tá sa im čiastočne točila teraz chrbtom. Lenže ide sa ďalej, zápolenia sú len v úvode a jedna prehra –hoci nečakaná – nič neznamená. „Keď chceme byť v popredí, musíme sa spamätať a stratu si vynahradiť vonku. Nič iné nám nezostáva,“ pridal záverečný postreh Š. Jacko.