Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 09. 2015 o 13:36

Husársky kúsok si pokazili v závere

autor: Pito
1777x čítané



Veľmi blízko boli sabinovskí treťoligoví futbalisti k tomu, aby ako prvý celok dostali suveréna z Krásnej na lopatky. Napokon sa museli uspokojiť „iba“ s bodom, hoci od zisku troch ich delil naozaj len kúštiček.

 „Pravdaže nás mrzelo a boli sme smutní z toho, že súper vyrovnal už pár minút po nadstavenom čase a navyše z penalty, ktorá sa mi javila ako problematická. Na rozhodcu sa však vyhovárať nechceme, sami sme mali lepšie zvládnuť záver merania síl,“konštatoval tréner MFK Slovan Jaroslav Galko. Ten už pred zápasom avizoval, že jeho zverenci privítajú súpera, ktorý má vo svojich rad množstvo skúsených a šikovných chlapcov. Z nich mnohých práve tento kouč viedol v predošlých pôsobiskách. Lenže na otázku, či práve preto dokázal ušiť vhodnú taktiku na eliminovanie silných stránok hostí, sa len pousmial s tým, že v amatérskom futbale sú takéto veci problematické, lebo predsa nie je taký priestor na nácvik nejakej stratégie. Navyše Sabinovčania mali minulý týždeň dosť rozháraný. Jednak ukrajinskí legionári Miliutin a Ryčuk boli preč, lebo si vybavovali svoje záležitosti a vrátili sa späť až na sklonku týždňa.  „Takže som dlho nevedel ani to, akú  zostavu pošlem na trávnik. Ešte dobre, že z Ukrajiny pricestoval aj Myšenko, hráč, ktorý v Sabinove už predtým pôsobil, no potom sa musel porúčať, lebo nemal vybavené víza.“ Kormidelníka mrzelo aj to, že pre zmenu dresu sa rozhodol Vranko , borec, na ktorého sa dosiaľ značne spoliehal.„Nuž, aj preto piatkový tréning bol naozaj len s minimom hráčov a to nebolo dobré znamenie pred náročným zápasom.“ Vzhľadom na tieto problémy nebolo domácim do spevu, no priebeh duelu predsa len priniesol pozitívne prvky. Kým hostitelia sa zamerali skôr na to, aby nepúšťali aktívnych hostí do vyložených možností, favorit udával tempo hry a kontroloval loptu. Po jednej akcii sa ujal tesne pred prestávkou vedenia, no domáci ešte stačili gólovo odpovedať pred odchodom do šatne. „Ešte dobre, že sme strelili tento gól., lebo opticky to vyzeralo lepšie pre súpera a my sme sa nezmohli na nejaké nebezpečné akcie.“ Po zmene strán však zaujímavý priebeh duelu pokračoval. Sabinovčania sa ujali vedenia z pokutového kopu, navyše Krásna prišla o vylúčeného hráča. „To, že sme hrali presilovku, sa premietlo do viacerých sľubných možností. Niekedy však súper zastavoval naše akcie nedovolene a koledoval si o ďalšiu červenú kartu, ktorú však strážca pravidiel už neukázal. My sme potom nezvládli finiš súboja, nepočínali sme si takticky a namiesto toho, aby sme loptu odpratali do bezpečia, ponúkli sme ju súperovi, ktorý využil priazeň osudu v podobe nariadenej jedenástky a vyrovnal. Určite však taký silný rival u nás odvtedy, ako som pri mužstve ja, nehral. Bol  nadupaný po každej stránke, vynikal pohybom, presnosťou, kombinačnou schopnosťou. Takže aj remíza nie je vôbec na zahodenie, hoci sme si mohli trúfnuť aj na viac, keby sme zachovali viac pokoja  pri daktorých náznakoch šancí,“ dodal J. Galko. Ukázalo sa však, že napriek rôznym ošemetným situáciám, ktorým bol tím vystavený pred stretnutím, náročnú pozíciu zvládol so cťou a naozaj sa zomkol, zabojoval. To dokázal aj veľakrát predtým a zdá sa, že je to veľká devíza MFK Slovan.