Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 09. 2015 o 17:44

Obrat prišiel vďaka odvahe

autor: Pito
1695x čítanéV tábore nováčika najvyššej regionálnej súťaže z Pušoviec sa viackrát už pred vstupom do zápolení ozvali hlasy, že prvoradé bude udržať si domácu neporazenosť. O tom, že to neboli slová do vetra, dokumentujú aj doterajšie výsledky. Hoci už to bolo niekedy aj tesné, predsa hráči TJ Rozvoj na vlastnom ihrisku dosiaľ neprehrali.

V uplynulom vystúpení proti Stropkovu to mali ale poriadne komplikované, no napokon predsa len všetky body zostali doma. Tím MŠK Tesla podľa názoru viacerých odborníkov produkuje kvalitný futbal, ktorý ho oprávnene radí medzi špičku v pelotóne. Však až v tomto kole Stropkov prvý raz prehral v aktuálnej sezóne a pritom nemusel, keby bol viac odvážny a vedel zvýšiť svoj náskok. Do prestávky totiž hostia viedli a prinútili súpera, aby po zmene strán vydal zo seba maximum v záujme obratu. „Nebolo nám do spevu hlavne počas pauzy, lebo tesne pred ňou sme inkasovali gól. Pritom hostia neukázali nič mimoriadne, avšak dokázali využiť jedno zaváhanie v našej defenzíve a ujali sa vedenia,“ vrátil sa k stretnutiu tréner hostiteľov Tomáš Suslo. Jeho zverenci prekypovali chuťou aj po zmene strán, len boli nabádaní k tomu, aby častejšie zakončovali. „Nemali sme však dostatok túžby dostať sa do tutovky a na to sme doplácali. Preto bolo našou úlohou tlačiť sa viac k bráne súpera, ohrozovať ju zo všetkých pozícií a som rád, že tento pokyn nezostal bez povšimnutia.“ Hráči hnaní aj početnou diváckou kulisou vedeli, že musia urobiť viac než v prvom polčase, pokiaľ mienia vyhrať. Síce dosť dlho im trvalo, kým strelili vyrovnávajúci gól, predsa ešte mali nejaký priestor aj na definitívne k. o. Stropkovu. „Nepopieram, že sme boli vystavení aj nervozite, stúpajúcemu stresu, keď bol stav nepriaznivý aj nerozhodný, no nespanikárili sme a predsa v samotnom závere sme strhli výhru na našu stranu.“ Oba góly zaznamenali Pušovčania po loptách smerujúcich do ohňa. A hoci po vyrovnaní prišli ďalšie nepremenené tutovky, predsa to hostiteľov nemuselo až tak mrzieť, lebo napokon dosiahli aj víťazný gól. „Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, lebo hostia zväčša len vyčkávali a spoliehali sa na brejky.“ T. Suslo naznačil, že musel aj improvizovať v zostave, lebo L. Eliaš laboruje so zranením a rovnako tak Popovec. Navyše nebol k dispozícii Ličák, ktorý dovolenkoval a Ukrajinec Mazur bol zase vo svojej rodnej krajine, aby si vybavil nejaké formality. „Nebolo nás veľa na súpiske, avšak pozitívne bolo, že sme získali na  vystuženie kádra Porembu z Tatrana Prešov, ktorý to skúšal aj v iných kluboch, no zakotvil u nás. Rovnako očakávame príchod legionára Biziča, ktorý v Pušovciach pred časom účinkoval a mal by sa ukázať znovu.“ Kormidelník sa domnieva, že sebavedomie aj pohoda v tíme stúpa s pribúdajúcimi bodmi a dobrými výsledkami, hoci stále je čo zlepšovať. „Hlavne smerom dopredu máme ešte rezervy a nedávame veľa gólov. Avšak pokiaľ nedostaneme ani jeden gól, tak môžeme byť úspešní aj potom.“ Nuž, skutočná skúška ohňom pre TJ Rozvoj príde najbližšie na pôde lídra v krásnej. „Neobávame sa, veď v tejto súťaži každý každého môže zdolať,“ pridal presvedčivo T. Suslo.