Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 09. 2015 o 18:13

Pred šlágrom maródka i odhodlanie

autor: Pito
1449x čítanéZaujímavé zápolenia absolvujú v tomto období hráči Tatrana Prešov. Hoci odohrajú len dve kolá v rámci II. ligy, predsa si zmerali a zmerajú sily s tromi súpermi z druhej najvyššej súťaže. To preto, lebo v rámci 3. kola Slovnaft Cupu narazili tiež na druholigistu – Hanisku.

  Súboju dodala príchuť aj skutočnosť, že v radoch domácich sa predstavili niektorí hráči, čo boli spojení predtým so zelenobielymi farbami (Pekár, J. Kolbas, P. Leško) a na lavičke tím koučoval zase Prešovčan J. Rybár.  Tatran prišiel ako favorit, hoci pohár je nevyspytateľný a ukázalo sa to aj tentoraz. „Nenastúpili  sme s tým, aby sme vymazali rozpaky po vystúpení v Bardejove, kde to naozaj nebolo ideálne. Toto bol však celkom iný zápas a v inej súťaži. Myslím si, že sme boli aktívnejší, útočnejší, kombinačne aj pohybovo vyspelejší než súper. Len škoda, že zase sme zahodili niektoré šance a pripravili sme sa tak o to, aby sme o výsledku rozhodli už v riadnom hracom čase. Avšak aj vyrovnanie pred koncom po jednom zaváhaní nás nemuselo až tak mrzieť, lebo sme zvládli penaltový rozstrel,“ vrátil sa k stretnutiu asistent trénera Tatrana Ján Karaffa. Podľa neho vyvrcholenie zápasu v podobe striel zo značky pokutového kopu bolo atraktívne i pre publikum. Nováčik v ňom ťahal za kratší koniec aj pričinením výborného brankára Ferenca, ktorý tentoraz dostal prednosť pred osvedčeným Talianom, ktorý pre zmenu zažiaril predtým práve na ihrisku v Bardejove. „Potrebujeme dať priestor aj ďalším hráčom zo širšieho kádra, aby sme záťaž rovnomerne rozložili na plecia viacerých jednotlivcov. To je dôležité i vzhľadom na nabitý program.“  Hostia hrali v dosť obmenenej zostave, lebo viacerí borci chýbali. Šafranko bol na zraze s národným tímom a maródka vyradila z hry Liptáka, Tubonemiho, Hrušku, Dupkalu, Dzuríka, Micherdu.  I tak však hráči, čo dostali príležitosť presvedčili a naznačili svoj herný potenciál.

Túto sobotu čaká Šarišanov šláger s vedúcim FC VSS Košice. „Toto je zvlášť príťažlivé a prestížne  derby, vieme o sebe asi všetko a tak bude záležať na momentálnej športovej forme. Škoda, že zápasíme s problémami u niektorých hráčov a tak nevieme, koho ešte postavíme, ale verím, že pokiaľ niekto dostane možnosť v základnú jedenástke, obetuje sa pre kolektív bezo zvyšku. Dosiaľ sme ešte neprehrali a radi by sme si túto bilanciu udržali aj po tomto šlágri,“ vyslovil želanie Ján Karaffa. Pravdaže, určite nebude poruke útočník Šafranko a to je pre domácich citeľná strata, lebo tento hrotový hráč je momentálne v pohode a v dobrej forme. „Verím, že túto absenciu tiež preklenieme a rovnako aj prípadné ďalšie výpadky skúsených hráčov. Veď i predtým v niektorých dueloch nastúpili mladíci a nesklamali.“ Nuž, Prešovčania mali v uplynulých zápasoch doma aj dosť smoly, ale napríklad v Bardejove i primerané šťastie. Tradične v posledných rokoch sa im proti Košičanom nedarilo, ale teraz si už mienia trúfnuť na plný zisk  „Pokiaľ bude primeraná motivácia, disciplína a obetavosť, tak aj s podporou – verím – početnejšieho publika sa nám azda podarí uhrať vytúžený výsledok,“ dodal Ján Karaffa.