06. 09. 2015 o 08:43

Zvolen - Bardejov 1:2

autor: Peter Cingel
1450x čítané

Bardejovčania cestovali do Zvolena bez chorých Palšu, Kuhaldíka a Sipľaka a tak musel tréner Kukulský so zostavou improvizovať. Skóre otvoril Andraščík. Po spornej jedenástke, ktorou súper vyrovnal, sa zaskvel Ivanko-Macej a zabezpečil Partizánu prvé tri body z ihriska súpera. Partizán bol počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom a víťazstvo si zaslúžil.

MFK Lokomotíva Zvolen - Partizán Bardejov 1:2 (0:1)

Góly: 49. Kamendy (11 m) - 42. V. Andraščík, 63. Ivanko – Macej, Rozhodovali: Prešinský - Galo, Jekkel, ŽK: 81. Daško, 50. Kačala, 58. Očenáš, 44. Kamenec - 68. Kica, 55. Gagnon, 63. Macej, 350 divákov

MFK Lokomotíva: Jenčo - Kačala, Javorina (46. Daško), Očenáš, Kamenec, Fuják (46. Liener), Špilár, Kamenčík (50. Števček), Kamendy, Menich, Skvašík

Partizán: Gmitter - Jacko, Grohoľ, Nemergut, Kica, Gruca, Gagnon (79. Pyda), Staš, Macej (84. Belunek), Andraščík, Milunović (90. Kolibab)

Jozef Kukulský – tréner Partizána: “Vedeli sme že Zvolen má veľmi dobré mužstvo a veľmi dobrú defenzívu. My sme prišli hrať jednoznačne otvorený futbal a od prvej minúty sme tak aj hrali. Od úvodu sme boli aktívni, chlapci toho veľa nabehali. Opakujem stále, že máme veľa príležitostí, ale góly nedávame. Raz to však už muselo prísť.  Okrem gólu sme mali ešte tri-štyri tutovky.  Súpera podržal brankár Jenčo. V druhom polčase z ničoho nič pokutový kop. Prišla nervozita a nebolo to dobré. Snažil som sa mužstvo upokojiť a koncentrovať na hru, čo sa podarili. Dali sme gól na 1:2 a mali sme ešte ďalšie šance. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Tešia ma tri body, ale teší ma ja aj výkon môjho mužstva. Verím, že takto budeme pokračovať aj naďalej."

Čerstvý tridsiatnik Vladimír Andraščík nastúpil na zápas s kapitánskou páskou a v závere prvej časti hry otvoril skóre stretnutia. So svojím výkonom bol vcelku spokojný: „Mohlo to byť ešte lepšie ale som spokojný. Kolektívny výkon a body z vonku potešia najviac. Určite sa nám bude lepšie cestovať domov. Do Zvolena sme išli hrať útočne nielen brániť, čo sa nám aj darilo. Mali sme niekoľko šancí a mohlo byť rozhodnuté už v prvom polčase. Hrali sme po čiarach a v obrane bez chyby. Súper nakopával lopty, čo sme s prehľadom riešili. V druhom polčase prísna jedenástka, ale to nebudem hodnotiť. Na chvíľu sme prestali hrať, ale vyriešili sme to a znova sme sa zomkli k dobrému kolektívnemu výkonu. Celý zápas sme boli  mali prevahu a zaslúžili sme si vyhrať."

Galéria
Zvolen - Bardejov 1:2Zvolen - Bardejov 1:2Zvolen - Bardejov 1:2Zvolen - Bardejov 1:2Zvolen - Bardejov 1:2