Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 09. 2015 o 12:12

Bič ešte len zaplieska

autor: Pito
1437x čítanéŠesť rokov čakali prešovskí futbalisti na to, kým konečne dostanú Košičanov na kolená. Možno práve zmena názvu klubu spôsobila, že sa im to podarilo v uplynulej druholigovej previerke, ale podstatnejšie bolo to, že kým domáci vyťažili rozhodujúci gól, hostia v koncovke zlyhali. Pritom už do prestávky mali možnosti na to, aby hostiteľom ušli. Avšak aj po zmene strán nebolo nemožné zmazať jednogólovú stratu.

Najbližšie bol k tomu kapitán Miroslav Viazanko, ktorý sa tesne pred koncom preštrikoval do blízkosti prešovskej brány, obišiel dvoch protihráčov, ale v rozhodujúcej chvíli mu do strely skočil ešte obranca Tatrana P. Jacko. „Už –už som sa tešil, že to tam padne, no domáci mi to prekazili. Myslím si, že sme neurobili žiadnu podstatnú chybu. Bol to zápas o jednom góle a obojstrannej opatrnosti. Skórovali domáci, preto vyhrali. Vedeli sme, že majú vo svojom strede excelentného strelca,  ktorým je Dávid Leško. Ten priamy kop zahral parádne, my sme, žiaľ, naše možnosti nevyužili. Pritom už do prestávky sme boli naozaj blízko k tomu, aby sme sa ujali vedenia,“ konštatoval M. Viazanko, ktorý vníma tieto derby osobitne vzhľadom na to, že do Košíc prišiel pred deviatimi rokmi práve z Tatrana. Nuž, Šarišania si aj po tomto šlágri udržali svoju neporazenosť, hoci v prvom polčase sa zdali akísi zakríknutí. Na rozdiel od FC VSS akoby na nich viac doľahli vynútené zmeny v zostave a oslabený hráčsky potenciál. Naopak, hostia boli istejší a priamočiarejší, no tiež sa nedokázali správne orientovať v hlavných okamihoch. Po zmene strán sa Prešovčania osmelili a dve šance, ktoré zahodili Kastona a D. Leško, ich riadne naštartovali. Neskôr menovaný potom perfektne zakrútil priamy kop a umocnil svoju pozíciu najlepšieho strelca Tatrana so siedmimi gólmi. „Bol to zápas o jednom góle a ten sme strelili my. To bol práve ten moment, ktorý zlomil chlieb. Myslím si, že chlapci sa dobre nabudili a majú ďalší motív na sebe tvrdo pracovať. Pravdaže, sme radi za toto víťazstvo. Pokiaľ ide o kvalitu zápasu, hralo sa bojovne aj viac takticky, ale myslím si, že bolo dosť vzruchu pred oboma bránami. Škoda, že neprišlo ešte viac ľudí, atmosféra mohla byť taká, aká by mala byť na takýchto zápasoch. Mali sme i šťastie, ale to k futbalu patrí,“ poznamenal tréner Prešova Stanislav Varga. Prirodzene, kormidelník FC VSS Marek Fabuľa nebol až taký spokojný. „V prvom polčase sme boli na koni a hrali sme to, čo mali. Len škoda, že koncovka nebola zvládnutá pri pár možnostiach ideálne. Po zmene strán sa domáci dostali do laufu po dvoch nedorozumeniach v našej obrane. Predpokladal som, že v takýchto dueloch, keď sa hrá väčšinou medzi šestnástkami, budú mať kľúčovú rolu štandardky. Tak aj bolo. U nás, žiaľ, po odchode mnohých hráčov ich nedokážeme expresne nahradiť a to bola tiež príčina porážky. Škoda, že trávnik nebol v dobrom stave, prekvapilo ma, že nespĺňal parametre na to, aký by mal byť, čo je nečakané práve v prípade Tatrana, kde bol vždy jeden z najlepších terénov ešte v časoch federálnej ligy. Podmienky mali však obaja rovnaké a na to sa vyhovárať nechceme.“  Takže predpokladanú prvú bitku o prestíž i postavenie zvládol lepšie zástupca zo Šariša, ale ani zďaleka ešte bič nezaplieskal.