Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 09. 2015 o 19:07

Kapitán z plných síl strelecky tlačí káru

autor: Pito
1370x čítanéJe naozaj veľkou výhodou pre mužstvo, pokiaľ má vo svojom strede borca, čo dokáže strieľať rozhodujúce góly a navyše v patričnom množstve. Spravidla to býva útočník, ale niekedy sa taktovky v koncovke chopí aj člen inej formácie. V Tatrane Prešov je v tomto ročníku II. ligy mimoriadnou osobnosťou v ofenzívnej činnosti stredopoliar Dávid Leško. Nielen suverénne vedie pelotón strelcov vo svojom tíme, ale aj v rámci východnej skupiny.

 Cenné na jeho porcii, ktorú dokázal zaznamenať doteraz (sedem gólov), je aj to, že je kapitánom mužstva. „Myslím si, že Dávid je taký rozbehnutý, že jemu stačí iba dostať sa do správnej pozície, pripraviť si loptu na strelu a určite mu to tam padne. Keby som ja mal jeho ľahkosť v streľbe, bol by som určite úspešnejší a netrápil by som sa,“ vystrúhal poklonu na adresu spoluhráča Peter Katona. Nuž, líder v produktivite oprašuje nedávne časy, keď mu to tiež parádne padalo. „Je to o pohode, veľakrát aj šťastí, navyše bez prispenia spoluhráčov by nikto nedokázal skórovať,“ konštatoval skromne pomenší krajný ofenzívny futbalista zelenobielych. Aj jeho zásluhou sú Šarišania v popredí pelotónu a dosiaľ ešte neprehrali. Určite najviac sa D. Leško zviditeľnil v zápase doma so Zvolenom, keď do prestávky bol stav bezgólový, no potom zaznamenal klasický hetrik v priebehu druhého polčasu a bolo vymaľované. To, že mu na tri zásahy stačilo trinásť minút, bolo naozaj málo vídané.  Na exkluzívnosti tohto zápisu nemení nič ani to, že dva razy skóroval z penalty, pritom aj „porušil“ pravidlo, že faulovaný hráč nemá zahrávať penaltu. „Keď si verí, tak prečo nie?„ začudoval sa D. Leško a dodal: „Všade vo svete predsa aj tí, čo sú zrazení na zem a nezrania sa pri tom, idú zahrávať jedenástku.“  Inak , kapitán Tatrana sa hetrikom blysol aj v minulom ročníku proti Popradu, ale  tento v priebehu krátkeho časového úseku bol naozaj unikátny.  „Určite som bol rád, ale hlavne preto, že sme vyhrali. Lebo vždy je to o tom, ako dopadne mužstvo a nie ako vynikne jednotlivec.“ Nemožno nespomenúť,  že sa presadil aj v zápasoch aktuálnej edície Slovnaft Cupu a bol strojcom výhry v ostatnom tradičnom derby Tatrana s FC VSS, keď tri body zariadil tak, že to  perfektne namieril z priameho kopu.. „Trúfam si aj na takéto pokusy, to súvisí s pohodou a istotou. Pravdaže, keby som sa trápil v zakončení, tak by som nešiel zahrávať štandardky a prenechal by som ich niekomu inému.“ Vyzerá to tak, že Dávid Leško sa ideálne rozbehol a mieni strelecky tlačiť kádru Prešova čo najdlhšie. Len ktovie, či si svojou vizitkou, ktorá určite ani zďaleka nie je celkom popísaná, nevyslúži pozornosť záujemcov. V zime už bol na skusoch v Poľsku, ale vtedy to nevyšlo, no nikde nie je napísané, že aj na jar bude behať po „iba“ druholigových trávnikoch.