Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 09. 2015 o 14:53

Už zahodili rozpaky

autor: Pito
1340x čítanéJe vždy dobré, pokiaľ sa mužstvo nadýchne k úspešnej sérii. Teraz takéto obdobie sprevádza treťoligistov Giraltoviec. Hráči MFK Slovan dosiahli tri výhry po sebe a vyzerá to tak, že zahodili predošlé niektoré rozpaky, ktoré ich sprevádzali pri domácich zakopnutiach.

Naposledy sa Giraltovčania nezľakli Moldavčanov, teda po Trebišove ďalšieho nedávneho účastníka II.  ligy a rovnako si s nimi poradili a dokonca na ich ihrisku. „Mali sme informácie o tom, že Moldava predtým na ihrisku Lipian vyhrala skôr so šťastím, lebo bola neustále v defenzíve. Takže nerobili sme nejaké prehnané protiopatrenia, aby sme sa nepopálili. Príprava bežala ako na každý iný  zápas,“ konštatoval tréner Giraltovčanov Vladimír Rusnák. Hostia vedeli, že síce FK Bodva po prvom trojbodovom úlovku na pôde favorita bude pri chuti, no ukázalo sa, že ešte musí konsolidovať svoje rady, kým viac potrápi pravidelne aj viacerých súperov za sebou. „Všimli sem si, že domáci nasadili niekoľkých cudzincov, ale hra nebola taká ucelená, aby nás zaskočili. Akurát sme mali rešpekt z hry jeden na jedného, lebo v tejto činnosti boli hostitelia silní a niekedy nás vyzvŕtali. Pripravili sme sa na tento manéver, hráči boli pozorní, zdvojovali sa a zabezpečovali priestor tak, aby sa nezrodili vážnejšie šance.“  Výhru svojho tímu V. Rusnák označil za zaslúženú, pričom sa mu pozdával aj rozhodujúci zásah Verčimáka, ktorý si nabehol na centrovanú loptu po rohovom kope a k prvej žrdi skóroval hlavou. „Potom  síce ešte zostávalo do konca dosť času na všakovaké zvraty, no kombinačnou hrou sme ustáli ďalší priebeh duelu. Centrované lopty naša obrana na čele s brankárom zlikvidovala.“ Naopak, hostia mohli svoj náskok ešte zvýšiť, no ďalšie tutovky už nevedeli premeniť Týkalo sa to pokusov Tyča či Digoňa. Čakalo sa, že Moldava vyvinie zúfalý tlak v závere, lenže vtedy už nenašla v sebe dostatok pokoja. „Pribudlo aj nervozity, ale rozhodca to ustrážil a keď vylúčil domácim jedného hráča, bolo jasné, že o tri body neprídeme.“  Ukazuje sa, že v kolektíve MFK Slovan to teraz klape -  po období nejakých slabších súzvukov -  na všetkých frontoch. Tréner predtým avizoval, že po minulej sezóne končí, no zostal. „Chcel som chlapcom naznačiť, že pokiaľ sa dajú dokopy, aj ja som ochotný pokračovať. Mám k nim dobrý vzťah a ukazuje sa, že pokiaľ myslia na futbal, plnia si svoje povinnosti, majú predpoklady obstáť.“ Aj napriek oslabenej súpiske (zranený Cauner, navyše  Fiľakovský v priebehu súťaže podišiel) sa mužstvo driape nahor. „Ešte stále nás mrzia zahodené stopercentné šance. V každom zápase si ich dokážeme vypracovať, no gólové vyjadrenie nie je tomu zodpovedajúce.“ Keďže však tréningová dochádzka je dobrá, kouč sa nazdáva, že bude dosť priestoru i na to, aby sa podarilo slabšie miesta postupne odstrániť. „Niekedy robím rošády v obsadení postov, ale už nie také výrazné, len využívam univerzálnosť jednotlivcov. Postupne sa darí nasadzovať aj mladých chlapcov, ktorí sa snažia a tak je udržiavaná aj konkurenčná línia, čo mužstvu len prospieva,“ dodal V. Rusnák.