Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 09. 2015 o 15:36

Prehry rýchle vyženú z hlavy

autor: Pito
1450x čítanéJe vždy dôležité otriasť sa z prehry a šliapať ako švajčiarske hodinky ďalej. Toho sú si vedomí aj v treťoligových Pušovciach. Nováčik dosiaľ len dva razy prehral, no zakaždým tieň porážky neprekazil ďalšie úsilie. Tak to bolo po prvej porážke na ihrisku vo Svidníku s Futurou a rovnako aj po druhej tesnej prehre v Krásnej.

Práve v prostredí lídra si hráči TJ Rozvoj urobili dobrú reklamu. „To priznali objektívne aj domáci, lebo ocenili našu kvalitu i bojovnosť, ako aj to, že sme sa rovnakou mierou pričinili o hodnotný zápas,“ poznamenal vtedy tréner Pušovčanov Tomáš Suslo, ktorý sa pred meraním síl u súpera, ktorý ešte neprehral, nebál o svoje mužstvo. „V zime v príprave Pušovce porazili Krásnu a hoci odvtedy sa všeličo zmenilo, predsa len každý sa dá poraziť. Lenže pravda je i taká, že domáci vyhrali zaslúžene, lebo majú naozaj výborný káder, kvalitných jednotlivcov. Iba keby sme mali na našej strane o čosi viac šťastia, tak by sme azda na remízu mohli pomyslieť.“ Určite si Pušovce  aj po postupe získavajú dobré meno tým, že hrajú rovnako otvorene doma i vonku bez ohľadu na postavenie a silu súpera.„Sme technické a útočne ladené mužstvo, ktoré nevie hrať tak, že sa stiahne pred svoju šestnástku. Na druhej strane však musíme popracovať na premieňaní šancí, lebo v každom zápase si vieme vypracovať niekoľko možností, ale koncovka nie je vždy ideálna.“ Určite bol kormidelník TJ Rozvoj spokojnejší po ostatnom dueli doma s Bardejovskou Novou Vsou, teda s rivalom, ktorý dosiaľ až na remízu v Giraltovciach u súperov veľa toho neuhral. „Išlo skôr o to, aby sme nadviazali na dobrú hru a nenechali sa vykoľajiť spôsobom hry hostí, ktorý máme prečítaný. Rovnako tak sme sa snažili zabudnúť na predošlú prehru a chceli sme sa naplno sústrediť na tento výkon.“ Zostava Pušoviec bola znovu o čosi obmenená a to aj preto, že sa niektorí hráči zotavujú po zranení a navyše pribudli noví hráči vrátane legionárov. Gólovo sa uviedol Poremba, jedna z posíl, ale aj Popovec, ďalší hráč, ktorý pribudol na súpisku pred sezónu či legionár Stajič. „Som rád, že psychika chlapcov nebola poznačená tesnou porážkou v Krásnej a znovu sme zužitkovali svoje prostredie,“ dodal T. Suslo. Nuž, Pušovčania majú stále na svoje strane výdatnú divácku podporu a vedia, že pokiaľ budú dobre hrať a bodovať, tak fanúšik ich príde povzbudiť. „Určite sa nám hrá lepšie, ak cítime ohlas tribún, potlesk a uznanie.“ Nuž, dosiaľ Pušovčania vo svojom prostredí len raz remizovali v úvode so silnými Lipanmi, odvtedy vyhrali každý domáci duel. „V prvom rade nám ide o to, aby sme nestrácali body zbytočne na svojom trávniku a niečo sa pokúsili priviezť aj zvonku. Zatiaľ to vychádza a dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať aj v ďalšom priebehu ročníka,“ pripomenul pušovský kormidelník.