Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 09. 2015 o 17:48

Nie je nováčik ako nováčik

autor: Pito
1486x čítanéJe rozdiel, keď sa stretnú dve vyspelé mužstvá a naopak kvalitný celok si zmeria sily s outsiderom? Určite. Žiaľ, po zmenách v systéme zápolení a rozdelení II. ligy na dve skupiny sú aj také duely, v ktorých jeden je jasne na koni a druhý pod ním. Tak to bolo aj v ostatnom stretnutí Tatrana Prešov s Tepličkou nad Váhom.

Hostia, ktorí dosiaľ nevyhrali a získali len tri body, pričom inkasovali v predošlých dueloch spŕšku gólov, prišli na východ s rešpektom a malou dušičkou. Neukázali takmer nič a presvedčili sa, že je rozdiel dominovať v treťoligových zápoleniach a byť zdatným rivalom v druhej najvyššej súťaži. Divákom takéto dianie nemalo čo ponúknuť, bola to povinná jazda a čakalo sa len na to, koľko zásahov bude v sieti hostí. Zelenobieli do bodky splnili rolu favorita. „Je dobré, že po prvej prehre sme mali takéhoto súpera, ktorý nás veľmi nepreveril a mohli sme sa zase dostať do pohody. Schuti sme si zakombinovali a splnili úlohu,“ podotkol útočník domácich Pavol Šafranko. Podľa jeho názoru súper hral to, čo vedel a na čo si trúfal. Nebolo toho veľa a tak išlo len o skóre. Prísnejšie kritériá v tíme Tepličky potvrdil len brankár Holec, ktorý zlikvidoval rad streleckých príležitostí Šarišanov a bol mužom číslo jeden. Nebyť jeho zákrokov, víťazstvo východniarov mohlo byť oveľa presvedčivejšie. „Brankári nemajú radi  zápasy, keď nemajú čo robiť, ale musia byť napriek tomu v strehu, lebo stačí jedna zatúlaná lopta, jeden brejk, či nejaká odrazená lopta a pohroma môže byť na svete. Lenže hostia sa k ničomu nedostali, držali sme ich na dištanc,“ uviedol brankár domácich Jozef Talian, na ktorého nesmerovala žiadna priama strela a nemusel čeliť nijakej „horúcej“ situácii pred svojou svätyňou. Inak, gólman Prešova, ktorý nedávno oslávil tridsiate narodeniny, sa tentoraz doslova nudil a mohol si zobrať do brány aj čosi na čítanie. „Predtým v Bardejove či proti FC VSS Košice som si schuti zachytal, čo súviselo s vyspelosťou konkurencie, ale i takéto súboje treba absolvovať. Koniec koncov body sa rátajú a je jedno, s kým ich získame. Treba ísť stále naplno, makať, šliapať. Hoci sa pritrafila predtým aj prvá prehra, netreba z toho robiť vedu, v dlhodobej súťaži je to normálna vec. Koniec koncov každý duel je aj príležitosťou pre mladých, aby zapadli, vyhrali sa, uchytili. Vidno, že si vážia šancu a chcú stále na sebe pracovať. Určite aj chlapci, ktorí sú po zranení a naskakujú do diania, sa veľmi činia, lebo im ide o to, aby si vybojovali stabilný post. Jedno s druhým vytvára tlak v tíme, čo je dobré. Hlavná je pohoda, dobrá nálada a to, aby sa darilo,“ pripomenul J. Talian. Samozrejme, Prešovčania by sa radi vrátili na prvú priečku tabuľky, lenže najprv  im prichodí obstáť v ďalšom zápase s nováčikom – Haniskou. V Slovnaft Cupe si Tatran s ňou poradil a to isté mieni zopakovať aj tentoraz. „Bezpochyby to bude iný zápas ako tento, lebo Haniska má výborných hráčov a tých treba ustrážiť,“ priznal P. Šafranko. Nuž, je isté, že to nebude najbližšie taká nuda ako naposledy proti poslednému celku a zverenci trénera Stanislava Vargu si uvedomujú, že hostitelia im to budú chcieť poriadne osladiť.