Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 09. 2015 o 18:40

Stále si opakovať krvopotné boje

autor: Pito
1555x čítanéSabinovskí treťoligisti absolvovali v tomto ročníku v domácom prostredí už všelijaké zápasy. Sem-tam im už poriadne priháralo, ale stále dokázali uhrať súboj tak, aby neprehrali. Hoci výkony nie vždy boli presvedčivé. Tak tomu bolo i naposledy proti Trebišovu.

Znovu sa pred vlastným publikom zrodil tesný výsledok 1:0, ktorým síce hráči MFK Slovan zažehnali rozpaky, ale otázniky nad výkonnosťou a kvalitou zostali. Od 4. kola ťahali zverenci trénera Jaroslava Galka sériu troch  duelov bez výhry a bolo načase toto obdobie sucha pretrhnúť. „Sme radi, že sme výhru vydreli, ale pravdu povediac bol to jeden z najslabších zápasov v našom podaní v tejto sezóne,“ konštatoval jeden z aktérov Ľubomír Andraščík. Objektívne naznačil, že nasadenie i predvedená hra neboli na úrovni. Zvlášť v prvom polčase. „Potom nás tréner poriadne vyhrešil, použil i tvrdšie slová, ktoré boli namieste, lebo sme boli na ihrisku nejakí mátožní, neduživí. Kormidelník nám vyčítal, že v osobných súbojoch nehráme na doraz, s nasadením a preto aj naše akcie neboli vôbec prekvapivé a nehrozili z nich žiadne možnosti.“ Možno sa v hlavách Sabinovčanov usadila pohodlnosť a myšlienka, že Zemplínčania, ktorí sú na tom v tabuľke zle, ich nemôžu zaskočiť. „Mali mladý tím, ale už svoje rady vystužili aj legionármi, takže to bolo vidno. Našťastie pre nás do prestávky svoje šance zahodili a tak to bolo stále otvorené.“ Po zmene strán predsa len hostitelia pridali , dosiahli vytúžený gól, ale  potom znovu napriek tomu, že hostia mali vylúčeného hráča, veľa toho neukázali. „Potvrdilo sa, že vylúčenie nemusí byť automaticky výhodou pre toho, kto je v početnej  prevahe. Na druhej strane to bol ďalší dôkaz, že pokiaľ tím príde o hráča, dokáže sa zomknúť, ešte viac zabojuje.“ Nuž, Trebišov makal, drel a chcel odvrátiť prehru, kým domáci už ďalšie góly nepridali. „Hostia hrali na troch vysunutých hráčov, nakopávali na nich loptu, my sme si to však ustrážili  a tak sa žiadna príležitosť súperovi nenaskytla. Pokiaľ ide o nás, tiež sme príliš neohrozili hosťujúceho brankára a  keď aj niečo prešlo až k nemu, tak to spoľahlivo chytil. Takže sme boli radi za body, hoci hra nespĺňala naše predstavy a kritériá o kvalite,“ dodal Ľ. Andraščík. Možno na Sabinov doľahla menšia výkonnostná „viróza“ a mužstvo sa hľadá. Predtým v Bardejovskej Novej Vsi utrpelo krutú prehru, hoci do prestávky bolo futbalové, hralo s chuťou a odhodlaním. „Čo z toho, že sme boli aktívni, v strede poľa lepší, keď sme spálili možnosti a navyše sme sa nevyvarovali chýb, za ktoré sme pykali. Po zmene strán to išlo s futbalom v našom podaní dolu vodou a tento vlažný výkon potom pokračoval aj proti Trebišovu.“ Nuž, Sabinovčania by si mali stále pripomínať, ako si krvopotne vydreli v minulom ročníku príslušnosť k súťaži aj na túto sezónu. Lebo pokiaľ sa ocitnú v slepej uličke a budú sa nabaľovať nezdarmi, tak sa im to môže zase kruto vypomstiť.