Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 09. 2015 o 16:23

Úspešné repete sa nekonalo

autor: Pito
1394x čítanéDva razy do tej istej rieky nevstúpiš. To si iste zopakovali po uplynulom druholigovom kole futbalisti Tatrana Prešov, keď odchádzali z ihriska v Haniske so zvesenými hlavami. Predtým v Slovnaft Cupe síce tohto rivala zase v jeho prostredí vyradili po penaltovom rozstrele, ale naposledy v boji o body boli neúspešní.

 To bolo iste nemalé prekvapenie. Hoci nováčik II. ligy nie je taký kvalitatívne nezrelý ako iný nováčik z Tepličky nad Váhom, ktorého zelenobieli predtým v stredu sfúkli z hracej plochy, predsa sa čakalo, že ašpirant na vedúce priečky pelotónu bude nielenže udávať tón, ale hlavne, že vyhrá. Tak sa to i spočiatku rysovalo, keď po niečo ako dvadsiatich minútach hostia viedli 2:0.  Lenže vo futbale tento náskok ešte nič neznamená, hlavne pokiaľ sa zrodí v úvodnej pasáži a prehrávajúci tím má pomerne dosť času na to, aby nepriaznivý stav otočil. Tak sa i stalo. „Inkasovali sme náhodný gól , ktorým sa domáci uchytili a potom v druhom polčase sme zase dostali ďalšie dva zásahy, ktoré nás pripravili o body. Pritom si však myslím a - tento názor zdieľa celé mužstvo – že rozhodcovia niektoré situácie nezvládli. Hlavne tretí gól padol po tom, čo brankára Taliana doslova „zbúrali“ a okrem toho sme nekopali ani pokutový kop za jasnú ruku domáceho hráča pred bránou súpera,“ kriticky poznamenal jeden z hráčov Tatrana Martin Luberda, ktorý vydarenou hlavičkou po rohovom kope zvyšoval na 2:0 pre Prešovčanov. Keď sa tešil zo svojho v poradí druhého gólu v tomto ročníku, iste netušil, že napokon sa budú radovať hostitelia.„Od začiatku sme to mali jasne v rukách. Hrali sme si svoj futbal s podporou vetra, kombinovali sme a strieľali. Myslím si, že sme mali kvalitatívne navrch, ale brankár Hanisky zabránil istým ďalším gólom svojimi výbornými zákrokmi. Po zmene strán podporu vetra využívali hráči Hanisky, ale aj za nepriaznivého stavu sme to chceli ešte zase otočiť. No nemali sme šťastie,“ dodal  Luberda. Aj tréner Šarišanov Stanislav Varga sa rozohňoval, že zase boli niektoré okolnosti namierené proti jeho tímu. Nepozdávali sa mu viaceré verdikty strážcov pravidiel a vylúčil alternatívu, že by mužstvo súpera podcenilo. „Určite to nebolo v tom, že by sme nebrali Hanisku vážne. To vonkoncom nie, však sme vedeli, že je silná, má kvalitných hráčov a zhodou okolností dvaja z tých, čo mali predtým väzby na Tatran – Pekár a Kolbas – proti nám aj skórovali. Tak to chodí, iste sa chceli práve v tomto meraní síl vytiahnuť a vyšlo im to,“ poznamenal prešovský bek. Nuž, Tatran utrpel v priebehu týždňa druhú porážku. Obe boli podľa jeho členov skôr smoliarske ako zaslúžené. Lenže aj predtým v Bardejove Prešovčanom priháralo a remízu uhrali zase skôr so šťastím, takže asi by si mali hráči uvedomiť, že predsa doma je doma a priebeh diania vonku má zase iné zákonitosti. Je pravda, že zostava sa pravidelne obmieňa a nasadzovaní sú mladíci, no i tak potenciál vargovcov je dostatočný na to, aby úspešne zvládli podobné duely ako naposledy.