Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 09. 2015 o 18:03

Papier neklamal, ale s takou zápletkou nepočítal

autor: Pito
1441x čítanéKeď je zápas ako remeň a pripomína dielo kvalitného dramatika či autora scenára, tak potom sa je na čo pozerať. Tak to bolo i naposledy v Krásnej, kde líder hostil svidnícku Futuru. Už prvý polčas predznamenal, že to môže byť napínavé až do konca.

Prognózy pred duelom boli jasné. Favorit nemal mať problém uhrať vo svojom prostredí tri body. Lenže scenár sa akosi aktérom vymkol z rúk. Dve penalty, vylúčenie, priebeh ako na hojdačke, strhujúci finiš domácich – to všetko určite uspokojilo diváka aj hráčov víťaza, no nepotešilo hostí.  Vedúci tím už v tomto priebehu strácal aj inokedy pôdu pod nohami, no stále sa dokázal vymaniť z hrozby prvej prehry. Tentoraz sa ujal vedenia až po zmene strán, no potom sa nestačil čudovať, keď v priebehu pár minút Svidníčania otočili  priebežný stav. Lenže posledné slovo patrilo predsa zase hráčom FK a kolektív ŠK bol nadovšetko smutný, sklamaný, lebo body či bod mu utiekli pomedzi prsty. Bolo to meranie síl Dávida s Goliášom a dopadlo podľa papierových predpokladov, lenže naozaj všetko mohlo byť aj inak.

Ukazuje sa však, že  futbalisti Svidníka už vykročili na inú cestu, sú viac odhodlaní a sebavedomejší a práve tieto vlastnosti im v úvode jesennej časti očividne chýbali. Mimochodom, už tretí raz v doterajšom priebehu dokázali streliť na cudzom ihrisku dva góly (predtým v Sabinove aj v Prešove proti juniorom). Lenže znovu – podobne ako v Prešove s rezervou zelenobielych – sa zase zverencom trénera Ľubomíra Horochoniča nepodarilo dotiahnuť do vydareného konca pomerne sľubné priebežné vyhliadky na solídny výsledok. „Azda nám to už konečne nabudúce u súpera vyjde, toto bolo zase trpké poučenie pre nás všetkých,“ poťažkal si kouč ŠK.

 V predošlom kole bol však lodivod  na rozdiel od toho vystúpenia v celkovo inej duševnej kondícii a pohode. To preto, lebo Svidník v tradičnom derby zdolal Stropkov. „Tvrdil som, že približne v polovici jesenného programu sa konečne rozbehneme a príde zlom. Aj preto sme si po tomto cennom skalpe trúfali na Krásnu a nezľakli sme sa výbornej bilancie tohto súpera. Proti Stropkovčanom mala naša hra už iné parametre a predpokladal som, že potenciál, ktorý v mužstve je, sa konečne prebudí. Veľmi nám pomohlo, že sa do zostavy vrátil hrotový útočník Lukáš Hricov, ktorý má nos na góly a potvrdil  to nielen proti susedom, ale aj v Krásnej.“ Nuž, zdá sa, že úspech v derby  ŠK Futura už inak naštartoval. Vyzerá to tak, že aj postavenie a meno rivala vie motivovať Svidníčanov a hoci si pozíciu v tabuľke  ešte nevylepšili, predsa dlhé čakanie na výhru predtým prelomili a nádejajú sa, že na ďalší trojbodový úlovok nebudú musieť znovu čakať niekoľko kôl. Pokiaľ vydržia v nasadení, bojovnosti a dravosti, určite do konca prvej časti ročníka budú mať možnosti na to, aby zahladili niektoré spackané zápasy. „Len si musíme dať pozor na niektoré nedostatky, individuálne chyby  a zaváhania v kľúčových okamihoch. Tie totiž neraz ovplyvňujú vo vyrovnanej súťaži konečný efekt,“ dodal Ľ. Horochonič.