Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 09. 2015 o 16:31

Musia sa vyrovnať mazákom

autor: Pito
1505x čítanéNie každý tím využíva plnými dúškami výhody domáceho prostredia. Niekedy práve výsledky v prostredí, ktoré je dôverne známe, nemusia zodpovedať tradícii. Na prostredie sa však vyhovárať nemožno, vždy je to o tom, ako hráči naložia v danom meraní síl s povinnosťami.

Juniori Tatrana Prešov v aktuálnom treťoligovom ročníku už tri razy doma zaváhali. Dva razy prehrali (naposledy aj s Lipanmi), raz remizovali. Hoci v ich prípade to nie je také presvedčivé – pokiaľ ide o podporu publika -  predsa si uvedomujú rozdiel, keď majú domáci zápas a keď cestujú k súperovi. V minulej sezóne tiež nezačali šťastne, rovnako prehrali s Giraltovcami ako aj teraz, no pred rokom od tretieho kola spustili víťaznú sériu, ktorá sa zastavila až v 8. kole. Momentálne je to však o niečom inom. Určite má na tom podiel aj reorganizácia vnútri 1. FC Tatran a „prifarenie“ rezervy k U-19. Navyše sa súpiska ešte výraznejšie obmenila a omladila – viac  ako kedysi. Možno aj preto potrvá o čosi dlhšie, kým sa mladíci uchytia a  naberú rovnomerný dych. Nateraz je ich postavenie iné než pred rokom, ale podstata diania v tomto celku spočíva v iných veciach. Prvoradé nie je umiestnenie, ale adaptovanie sa hráčov , čo dovŕšili mládežnícky vek, na podmienky mužského futbalu. Okrem toho k slovu prichádzajú aj pendlujúci jednotlivci z áčka, ktorí potrebujú tiež hernú istotu, to, aby sa vyhrali. Niektorí zase musia na regionálnej scéne dobiehať manko spôsobené výpadkami kvôli zraneniu či chorobe. „Nesmieme zabudnúť i na to, že áčko malo doterajší program nabitejší aj vzhľadom na povinnosti v Slovnaft Cupe, takže možnosti na posilnenie jeho hráčmi boli obmedzené,“ konštatoval tréner Stanislav Baran, ktorý taktovku prevzal po Jánovi Karaffovi. Ten predtým kormidloval zverencov z pozície asistenta druholigového mančaftu. Pravdaže, táto zmena nespôsobila, že by sa tesná väzba medzi juniormi a prvým celkom nejako porušila. Naopak, stále ide o spojené nádoby.  „Musíme brať do úvahy aj to, že priestor dostávaj dokonca i dorastenci, ktorí sa predsa len musia viac zoznámiť so silovejším seniorským štýlom. I preto zavše hapruje pokoj, rozohrávka, kombinácia, presadenie sa v osobných súbojoch a v neposlednom rade  aj účinná  streľba,“ dodal kormidelník rezervy Tatrana a pripomenul tiež to, že zostava je pravidelne obmieňaná. „Také je však poslanie béčka, ktoré slúži ako pomocník pre áčko a rovnako umožňuje usadiť sa talentovaným nádejam. Tie si však musia ešte osvojiť špecifiká tejto súťaže, hlavne dôraz v súbojoch, nekompromisnosť a práve táto činnosť je pre nás hendikepom, “ naznačil Stanislav Baran. Nuž, v každom stretnutí sa omladina v zelenobielom drese presviedča, že pokiaľ chce obstáť v súperené s mazákmi, nesmie zaostávať v nasadení a bojovnosti. Každý zápas je však pre hráčov veľkou školou a je predpoklad, že po akejsi skúšobnej prevádzke sa bude blýskať na lepšie časy. „Niektoré zápasy nám vyšli lepšie, iné zase horšie, stále sa učíme a snažíme chlapcom vštepovať, v čom musia pridať,“ pripomenul kormidelník prešovských juniorov.