Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 09. 2015 o 17:17

Tajfún, čo priniesol trpké pocity

autor: Pito
1615x čítanéPre trénerov je nezriedka veľmi náročné udržať zverencov na uzde dlhší čas. Nemyslíme tým vystupovanie či disciplínu, ale herný prejav a výkonnosť. Je dobré, pokiaľ sa tím ocitne v laufe a ide ako píla, lenže problémy spravidla nastanú po tom, čo sa úspešná séria skončí a prídu „prozaické“ dni plné sklamania a bodových strát.

 Kolísavosť futbalovej fazóny je veľmi zradná a nepríjemná. V aktuálnom treťoligovom dianí sa o tom presvedčili už aj Giraltovčania. Vstup do sezóny im vyšiel parádne, lenže potom v nasledujúcich kolách sa sami presvedčili, že to nie je ani zďaleka optimálne. Po domácej remíze s Bardejovskou Novou Vsou prišiel však vytúžený obrat k lepšiemu a v troch nasledujúcich vystúpeniach hráči MFK Slovan bodovali naplno. Lenže tesná porážka v Lipanoch v predminulom kole akoby ich pripravila o väčšiu sebadôveru a to sa ukázalo veľmi okato v ostatnom meraní síl s Vyšným Opátskym pred svojimi divákmi. Hostia nasúkali hostiteľovi štyri góly a to sa veru už dávno Giraltovčanom neprihodilo. „Po sklamaní proti Stropkovu toto bola ďalšia, ešte väčšia rana,“ poznamenal kriticky brankár Peter Štefánik. Spoluhráči pred ním napriek výstrahám, že súper je strelecky rozbehnutý a nebezpečný predsa niektoré veci akosi podcenili a veľmi rýchle sa zlomili. V prvom polčase to zvládli ešte ako-tak, ale po zmene strán ich tajfún v podaní hostí doslova sfúkol z hracej plochy.„Neviem, čo sa stalo, ale po tom, čo nám rival strelil druhý gól, už sme to neustáli. Položili sme sa, naša vnútorná sila neexistovala, boli sme odovzdaní a nefungovalo vôbec nič. Ani jedna formácia nehrala to, čo mala. Preto nám  Vyšné Opátske strieľalo jeden gól po druhom.“  V. Opátske má vo svojich radoch vyspelých futbalistov, ktorí svoje prednosti a talent umocnili kolektívnym herným prejavom. Hoci do prestávky stratili jednogólové vedenie, po zmene strán ukázali, že vedia , čo chcú a boli naozaj cieľavedomejší. „Už v prvom polčase súper ukázal svoju kombinačnú silu a my sme sa neraz, žiaľ, iba staticky prizerali a nedokázali sme na to reagovať. Vedenie hostí bolo zaslúžené a hoci nám iskierka nádeje svietila po tom, čo vyrovnal Jakub Verčimák pekným gólom, predsa to bola už iba naša labutia pieseň.“ Domáci sa síce tvárili pred druhým polčasom odhodlane a sebavedome, že to idú rozhodnúť, no opak sa stal pravda. Ešte šanca Verčimáka mohla niečo ovplyvniť, no potom už opraty razantne prevzal víťazný celok. „Naša hra nemala fazónu, nejakú ideu, bola rozháraná, neucelená, bezmyšlienkovitá. Len som si v duchu hovoril, aby sme neutŕžili veľký debakel a neurobili si doma hanbu.“ Povedal úprimne skúsený ochranca giraltovskej brány, ktorý tiež nedokázal zabrániť vysokej porážke. „Náš premožiteľ bola vskutku lepší, futbalovejší, pohotovejší a presnejší. Nám chýbala odvaha i pohoda, nedokážem však prísť na to, čo to mohlo spôsobiť. Nemali sme proste svoj deň,“ pripomenul P. Štefánik a vyjadril presvedčenie, že azda dve porážky po sebe nenavodia nejakú zlú náladu a mužstvo sa v ďalších dueloch znovu dostane do osvedčených koľají.